UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 75% росіян вірять, що держава захистить їх від тероризму – дослідження

Головною терористичною загрозою в Росії вважаю "Ісламську державу".

Більше трьох чвертей росіян (77%) вважають, що влада зможе захистити громадян від терористичної загрози. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Всеросійським центром дослідження громадської думки (ВЦИОМ).

На питання "Як ви думаєте, чи зможе російська влада захистити населення Росії від нових терористичних актів?" 32% опитаних відповіли "так" і ще 45 вибрали варіант відповіді "скоріше так".

В 2014 році при проведенні аналогічного проса перший варіант відповіді обрали вдвічі менше респондентів – 16%, а другої – 52%. Тобто, за рік кількість впевнених у тому, що держава може захистити їх від тероризму, виросла на 9%.

Разом з тим, зросла також кількість людей, що побоюються стати жертвами терористичних актів – до 65%. У минулому році цей показник становив 58%.

Найбільша кількість опитаних (23%) назвали головною терористичною загрозою для Росії "Ісламську державу". Цікаво, що в минулому році цей варіант не вибрав практично ніхто.

Традиційно високо росіяни оцінюють загрозу від США. Цей варіант вибрали 14% опитаних.

Примітно, що США як найбільш ймовірного терориста торік обрали більшість опитуваних (22%), на другому місці опинилися радикальні ісламісти (13%).

Під час дослідження, яке проводилося 17-18 жовтня, було опитано 1600 чоловік у 130 населених пунктах у 46 областях, краях і республіках РФ. Статистична похибка не перевищує 3,5%.

Читайте також: Путін "розважає" росіян війнами, але їхні апетити до тріумфів зменшуються – The Guardian

Нещодавно були опубліковані результати соціологічного дослідження ВЦИОМ, згідно з яким 48% росіян вважають загрозу збройної агресії проти РФ реальною. Протилежної думки дотримуються 43% опитаних. Серед тих 48%, хто вірить в можливість нападу на РФ, більшість схиляється до думки, що цього слід очікувати від США − 53%. 10% побоюються агресії з боку України, 6% − "Ісламської держави". На четвертому місці – блок НАТО, агресію, з боку якого вважають можливим 5% росіян.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІД".