UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зеленський допускає відставку Авакова через справу Антоненка та інших

За словами президента, він тримає контакт із підозрюваними, зокрема, листується із військовим медиком Яною Дугар.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков має піти з посади, якщо буде доведено, що справа про вбивство журналіста Павла Шеремета була сфабрикованою.

«Якщо засудили незаконно, то ви знаєте, я буду говорити серйозно з міністром внутрішніх справ. Чи він може залишитися в такій ситуації? Ні. І він це знає. Ми розуміємо складність цього процесу», - сказав він під час пресконференції 20 травня.

Зеленський запевнив, що йому «не все одно», що через зумисну або ненавмисну помилку слідства за ґратами опинились невинні люди. Однак втручатися у діяльність правоохоронців та суду він не хоче.

«Доказів стовідсоткових поки що немає, що вони невинні, або що вони винні», - зазначив гарант.

Схоже, у МВС сумніви голови держави не поділяють, адже відправили до суду справу без «стовідсоткових доказів» та встановлених замовників вбивства журналіста.

Президент наголосив на тому, що тримає контакт із підозрюваними у цій справі, зокрема, листується у телефоні із військовим медиком Яною Дугар.

30 квітня суд змінив запобіжний захід Андрію Антоненку, відпустивши фігуранта справи Шеремета із СІЗО під домашній арешт. Міністр юстиції Денис Малюська пообіцяв, що Антоненку «виплатять грошову компенсацію» за майже два роки незаконного обмеження волі, якщо його визнають невинуватим.

Читайте також: Зеленський про вбивство Шеремета: "Ймовірність причетності осіб, пов'язаних з контррозвідкою, напевно, є"

Нагадаємо, 4 січня ЗМІ оприлюднили аудіозаписи розмов з кабінету глави КДБ в 2008-2012 роках Вадима Зайцева, з яких випливає, що питання вбивства журналіста Павла Шеремета з 2012 року було «в розробці» спецслужб Білорусі. Записи американським дипломатам ще в 2012 році передав співробітник спецпідрозділу МВС Білорусі Ігор Макар. Про підготовку вбивства того ж року повідомили й українським спецслужбам.

Адвокати «підозрюваних» стверджують, що «білоруський слід» у справі про вбивство журналіста не вивчався. А у МВС повідомили, що ця інформація не вплине на перебіг розслідування – у відомстві Авакова вважають доведеною вину Антоненка, Кузьменко і Дугар.

В Україні у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була «дестабілізація суспільно-політичної ситуації». Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

28 вересня 2020 року справу Шеремета передали до суду, замовників і організаторів за час розслідування так і не встановили. Під час слідства журналісти, правозахисники і громадські активісти неодноразово вказували правоохоронцям на хибність доказової бази, на якій ґрунтуються обвинувачення.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.