UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні зареєстрували індійську вакцину Covishield

Партія у 500 тисяч доз має прилетіти сьогодні.

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало для екстреного використання вакцину від коронавірусу Oxford/AstraZeneca, що виробляється в Індії під назвою Covishield.

«Вчора, 22 лютого 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування», - йдеться у повідомленні на сторінці міністерства у Facebook.

Перша партія вакцини кількістю 500 тисяч доз має прилетіти сьогодні. У неділю, 21 лютого, вакцину із заводу-виробника у місті Пуне вантажівками відправили до Мумбаї, звідки літак повіз її до України із зупинкою у Стамбулі. Після прибуття вакцину планують розподілити  між регіонами, згідно з планом МОЗ.

Oxford/AstraZeneca – це спільна розробка Оксфордського університету та британсько-шведської компанії AstraZenecа, що має потужності для виробництва в Індії (Serum Institute).

Вакцина проти COVID-19 випускається під назвою CoviShield, вона перекваліфікована ВООЗ та рекомендована до екстреного використання. Основні випробування показали, що вакцина має близько 60% ефективності, (для реєстрації в Україні препарат має бути ефективними хоча б на 50%). 

В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19 ?Вчора, 22 лютого 2021 року,...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Понедельник, 22 февраля 2021 г.

Читайте також: Індійська вакцина прибуде вранці 23 лютого до аеропорту Бориспіль - заступник голови ОПУ

Нагадаємо, минулого тижня міністр охорони здоров’я Максим Степанов полетів до Індії домовлятись про постачання вакцини від ковід. Україна залишається єдиною країною Європи, де досі не розпочалася вакцинація. Хоча переговори щодо постачання вакцин, за офіційними повідомленнями, тривали з весни 2020 року. За цей час забезпечити населення вакцинами змогли не лише багаті країни.

24 грудня Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Першими вакцини від ковід отримають медики, літні люди з групи ризику та військовослужбовці.

Однак анонсована владою вакцинація 15 лютого так і не почалася. Натомість у Верховній Раді того ж дня зареєстрували проєкт закону, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника – його відомство розслідує справу щодо закупівлі вакцин з імовірною переплатою. Хто ж насправді винен у зриві кампанії вакцинації? І як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, тікає від відповідальності за провал вакцинації? Читайте в статті Алли Котляр «Запізнення ціною в життя» у ZN.UA.