UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ОБСЄ допустили можливість продовження місії в Україні

Тривалість СММ в Україні залежить від рішення Постійної ради ОБСЄ.

У п'ятницю. 16 жовтня, заступник голови спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Олександр Хуг заявив, що місія ОБСЄ в Україні буде готова продовжити свою роботу після 31 березня 2016 року, якщо таке рішення буде прийнято Постійною радою ОБСЄ.

"Якщо держави-учасники вирішать, що треба буде ще працювати, місія готова це робити. Якщо держави-учасники вирішать, що це більше не треба, місія і її члени приймуть це і змінять (формат роботи) або расформируются", - повідомив Хуг.

Читайте також: В ОБСЄ розповіли про велику кількість "блукаючої" військової техніки в Донбасі

Раніше генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр не виключив продовження дії Мінських угод після 2015 року.

"Враховуючи останні події та необхідність організації виборів в деяких районах Донецької та Луганської областей у відповідності із законодавством України, буде непросто вкластися в погоджений в Мінську графік. Особливо з-за того, що деякі кроки доведеться зробити ще до виборів, і вони повинні пройти через законодавчий процес в Україні. Більше того, виявляється, що місцеві вибори можуть бути проведені в лютому на південному сході України, і це може вплинути на загальний графік реалізації домовленостей", - повідомив Заньєр.

7 жовтня у Луганській області був завершено перший етап відведення танків ВСУ від лінії розмежування.

З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування повністюдотримуються режиму припинення вогню. Трехсуточная тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО триватиме 41 день.