UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україні не вистачає препаратів для масової вакцинації — Степанов пропонує вихід

Проте на реалізацію його задуму знадобиться декілька років. 

Україні сьогодні не вистачає препаратів, аби розпочати масову вакцинацію. Глава МОЗ Максим Степанов пов'язує це з затримками постачання вакцини, інформує "Бабель". 

"У нас є проблема з поставками вакцини. 3,9 мільйона доз вакцини, які згідно контракту без урахування COVAX, повинні були бути поставлені нам вже до кінця квітня. Але на сьогодні, на жаль, ми маємо тільки 700 тисяч цих доз. Причина в тому, що країни, які на своїх територіях мають відповідне виробництво, не дають дозвіл на експорт цих вакцин", — розповів Степанов.

Попри затримки, продовжив міністр, усі препарати, які закупила Україна, вже оплачені, а медична інфраструктура підготовлена до початку вакцинації. В МОЗ обіцяють, що кількість щеплень зросте в рази, як тільки країна отримає усі препарати. 

Степанов вважає, що єдиний вихід, який допоможе в майбутньому уникнути проблем з постачанням вакцини - це винайти свій препарат. Проте на це потрібно декілька років. 

"Дуже легко порівнювати зі США, на території яких розташовані два найбільші виробники вакцин і зараз вже третій приєднався, які просто не експортують ці вакцини. Тому я і наполягаю на тому, що давайте зробимо власне виробництво. […] Якщо ми почнемо зараз, ми через три роки будемо мати вакцини. […] Якщо б почали п’ять років тому, зараз б не було таких проблем", - пояснив Степанов. 

Читайте також: Вакцина від COVID-19 від Pfizer-BioNTech: склад, ефективність, як захищає та які побічні ефекти викликає

Нагадаємо, 16 квітня в Україну прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech за залишковою системою СOVAX. Партія прилетіла літаком до міжнародного аеропорту Київ імені Сікорського.

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) та китайської Sinovac (CononaVac). Але її обіцяли почати американською вакциною виробництва Pfizer-BioNTech. Міністра охорони здоров'я Степанов знову обіцяє, що вже в травні-червні в Україні прибудуть перші дози цієї вакцини з 10 мільйонів запланованих на цей рік. Однак зараз Україна має лише рамковий договір на поставку вакцини Pfizer-BioNTech - такий документ не є договором купівлі-продажу та у нього немає зобов'язального характеру.

У листопаді минулого року фармацевтичний гігант Pfizer та його німецький партнер BioNTech підняли фондовий ринок й надії людей з новиною про те, що їх вакцина ефективна на понад 90%. Після в компанії оголосили, що ефективність розроблюваної вакцини проти COVID-19 на завершальній стадії клінічних випробувань склала 95%. Ціна на їх вакцини становитиме 20 доларів за дозу.