UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України відреагували на рішення Міжнародного кримінального суду з військових злочинів РФ

На лаві підсудних повинні опинитися все, хто здійснював і здійснює злочини проти України, заявили в МЗС.

Висновок прокурора Міжнародного кримінального суду щодо можливості повноцінного розслідування скоєних в окупованому Криму і в Донбасі злочинів свідчить про підтримку світовим співтовариством невідворотності правосуддя.

Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України, розміщеному на його відомчому сайті.

"Розцінюємо висновок пані прокурора як чіткий сигнал підтримки світовою спільнотою невідворотності правосуддя за скоєні в Україні злочини", - йдеться в повідомленні.

У МЗС впевнені, що залучення інструментів МКС дозволить залучити до відповідальності осіб, які вчинили військові злочини і злочини проти людяності на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Читайте також: Україна готується передати в Гаагу новий пакет доказів по Іловайську

На лаві підсудних повинні опинитися все обличчя, які здійснювали і здійснюють страшні злочини проти України і українського народу, заявили в МЗС.

Як повідомлялося 11 грудня Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) прийняв рішення про завершення попереднього вивчення подій в Україні, пов'язаних з міжнародним збройним конфліктом на Донбасі і в Криму.

Це означає, що Офіс прокурора МУС вважає можливим розпочати повноцінне розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності, скоєних на окупованих територіях Криму і Донбасу.

Рішення про відкриття повноцінного розслідування фактів вчинення військових злочинів і злочинів проти людяності в умовах збройного конфлікту повинна прийняти судова палата МКС.

Порушення норм міжнародного гуманітарного і кримінального права Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду аналізував з 2015 року. За час збройної агресії Україна передала 12 інформаційних повідомлень про важкі воєнні злочини і злочини проти людяності. Також Україна передала на розгляд кримінального суду в Гаазі дві заяви: про події на Майдані і в Криму та на Донбасі.

Нагадаємо, рік тому офіс прокурора Міжнародного кримінального суду опублікував Звіт про діяльність за попереднім розслідуванням за 2019 рік, в якому, зокрема, згадувалася російська агресія проти України.

Так, анексія українського Криму чітко кваліфікована як міжнародний збройний конфлікт.

Що стосується війни в Донбасі, то тут Офіс прокурора МКС залишається на позиції паралельної кваліфікації - гібридна агресія кваліфікована і як міжнародний збройний конфлікт, і одночасно як неміжнародний збройний конфлікт.

Як буде застосовуватися принцип невідворотності покарання до російських найманцям та іншим військовим? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за військові злочини і злочини проти людяності? Про це читайте в другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної з заступником генерального прокурора України Гюндуз Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.