UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд залишив Микитася під вартою в рамках справи про викрадення людини

Відповідну підозру Мікітасю повідомили після того, як він попросив генпрокурорку повернути НАБУ справу про махінації "Укрбуду", в якому фігурує заступник голови ОПУ Татаров.

Київський апеляційний суд Києва залишив в силі арешт колишнього народного депутата і ексглави "Укрбуду" Максима Микитася, передає "Інтерфакс-Україна". Йдеться про запобіжний захід у рамках справи щодо викрадення людини.

Таке рішення суд прийняв 20 січня, тим самим відхиливши скаргу захисту Микитася на рішення Шевченківського районного суду Києва.

"Визначення Шевченківського районного суду про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою строком до 27 лютого 2021 року залишити без змін, апеляційні скарги захисту... залишити без задоволення", - йдеться в рішенні суду.

Під час засідання Микитась заявив про те, що не причетний до злочину, яке йому інкримінують. За його словами, рішення Шевченківського суду було прийнято з порушеннями.

"Необхідно було закрити мене... це повністю фальсифікована, сфабрикована справа", - сказав Микитась.

Своєю чергою сторона обвинувачення заявила про те, що у них достатньо доказів причетності Микитася до організації викрадення столичного адвоката і підкреслили наявність ризиків для розслідування справи в разі пом'якшення запобіжного заходу.

Нагадаємо, у грудні Нацполіція висунула проти Максима Микитася нову підозру, не пов'язану з корупцією. Це сталося після того, як він попросив генпрокурорку Ірину Венедіктову повернути з СБУ в НАБУ справу про махінації "Укрбуду" з квартирами Нацгвардії, в якій фігурує не тільки Микитась, але й заступник глави Офісу президента Олег Татаров.

Тоді в Національному антикорупційному бюро заявили, що не володіють інформацією про доказову базу, на підставі якої Микитасю оголосили про підозру. У НАБУ також назвали Микитася викривачем корупції і припустили, що на нього можуть тиснути. У САП заявили про те, що справу про викрадення людини можуть використовувати, щоб переконати його відмовитися від показань.

Читайте також: «Угоди зі слідством не існує»: Микитась пояснив, чому свідчив проти Татарова

18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. При цьому у коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що в Татарова немає адвокатського імунітету, тому й підозру щодо нього можна було підписувати

Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ. Однак, ВАКС постановив, що справу Татарова мають повернути до Національного антикорупційного бюро.

28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра ЛємєноваЗаконники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.