UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справа Стерненка: поліція весь день не пускала до суду тих, хто хоче взяти активіста на поруки

Можливих поручителів почали пускати тільки ввечері, і то не всіх.

Сьогодні Печерський районний суд Києва обирає запобіжний захід одеському активісту Сергію Стерненку, якому СБУ повідомила про підозру у навмисному вбивстві й незаконному носінні холодної зброї. При цьому спочатку поліція не пускала в зал засідання навіть тих, хто готовий взяти активіста на поруки і прийшов з відповідною заявою.

За словами одного з адвокатів, Стерненка готові взяти на поруки близько 40 осіб, серед яких народні депутати. При цьому вони кілька разів безуспішно намагалися потрапити на засідання суду.

Сам Стерненко також відмовився повертатися в зал для продовження засідання до того моменту, поки в будівлю не пустять поручителів. Спроби потрапити в зал засідання супроводжувалися вигуками "Авакова у відставку" і гімном України. Також під судом звучали "Слава Україні! Героям Слава".

При цьому активісти кидали пляшки в поліцію. Правоохоронці у свою чергу відтісняли людей від суду. За словами учасників акції в підтримку Стернека, правоохоронці також їх штовхали.

Тим часом уздовж будівлі суду правоохоронці посилили "живу кордон". Там також присутня Національна гвардія. В результаті поручителів почали пускати по 10 осіб. У зал суду пустять 22 людини. У решти просто візьмуть заяви на вході в суд.

Нагадаємо, захист Стерненка заявила про відвід судді Володимира Бугіля, однак суд відмовив. Також адвокати заявили про відвід прокурора Миколи Бозовуляка. Останній розголосив інформацію про вжиття заходів безпеки.

Читайте також: Опубліковано відео тренувальних польотів МіГ-29 та L39

Нагадаємо, 11 червня СБУ повідомила Сергію Стерненку про підозру в навмисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї. В спецслужбі вважають, що дії Стерненка після втечі нападників нібито ставлять під сумнів версію про самозахист.

Водночас, за словами адвоката активіста Масі Найєма, низка експертиз встановили, що ніж, який був у Стерненка, не є холодною зброєю. Захисник зазначив, що підозра суперечить матеріальному праву.

В Українській Гельсінській спілці з прав людини заявили про те, що кримінальне переслідування активіста є політично вмотивованим. Крім іншого, правозахисники закликали ДБР розслідувати інформацію щодо політичного тиску у справі активіста, яка з'явилася в ЗМІ.

Третій напад на Стерненка відбулося у травні 2018 року. Нападниками виявилися 25-річний Іван Кузнєцов, який в результаті помер від поранення, а також 30-річний Олександр Ісайкул. Останнього спочатку затримали як свідка і виділили йому державну охорону. В результаті цього нападу активіст отримав ножове поранення руки.

Детальніше читайте в матеріалах оглядача ZN.UA Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу" і "Підозра, здатне підірвати Україну?".