UA / RU
Підтримати ZN.ua

Споживання солі: чому його треба зменшити

Рекомендації дали у МОЗ.

Кількість солі, яку споживає людина, впливає на рівень артеріального тиску та загальний ризик розвитку серцево-судинних захворювань. У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) розповіли, скільки солі можна споживати.

Яку норму солі можна споживати

У МОЗ пояснили, що дані з різних країн свідчать про те, що більшість населення світу споживає набагато більше солі, ніж рекомендовано. Україна – не виняток.

Читайте також: Дитяче ожиріння: як батькам допомогти дитині правильно харчуватися

За даними ВООЗ, середнє глобальне споживання натрію оцінюється в 4310 мг натрію/день (еквівалентно 10,78 г солі/день). Це призводить до майже двох мільйонів смертей щороку.

«У дослідженні, проведеному у 2019 році, встановлено, що українські діти споживають набагато більше солі, ніж рекомендовано навіть для дорослих людей. Діти дошкільного віку у середньому вживають 6,4 г солі на добу, молодші школярі – 7,4 г, а підлітки – 9,2 г», – йдеться у повідомленні.

В Україні у 2021 році в межах реформи шкільного харчування, затверджені нові норми вмісту солі в хлібі, що споживають у закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку – не більше 0,45 г солі на 100 г готового продукту.

Чому необхідно зменшити споживання солі

У МОЗ зазначили, що більшість солі людина отримує з оброблених продуктів або безконтрольно досолюючи їжу під час приготування чи за столом.

Є декілька причин для того, щоби зменшити кількість солі у раціоні, дуже вагомі:

Щоби уникнути цих ризиків, Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує обмежити кількість солі у раціоні до 5 г на добу.

Читайте також: Здорове харчування: що потрібно їсти для стабільного емоційного стану

Як споживати менше солі

Щоби зменшити споживання солі, ВООЗ пропонує:

У МОЗ додали, що зменшення споживання солі є простим, але ефективним кроком до поліпшення здоровʼя.

Раніше ми писали, що у ВООЗ оновили рекомендації щодо здорового харчування.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!