UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рябошапка обговорив розслідування авіакатастрофи "МАУ" з послами G7

Також сторони порушили низку інших питань.

Генпрокурор Руслан Рябошапка зустрівся з послами країн "Великої сімки" (G7). Під час зустрічі обговорювалося питання щодо розслідування авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерану. Про це повідомляє у середу пресслужба Офісу генпрокурора.

Також вони обмінялися позиціями щодо санкцій Євросоюзу, застосованих до колишніх високопосадовців. Окрім того, Рябошапка розповів про результати і подальші кроки реформи прокуратури. Так, з 2 січня розпочав роботу Офіс генпрокурора, в якому працюють прокурори, які пройшли атестацію.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: всього 176 осіб.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

Влада України на заяви західних партнерів реагувала стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утриматися від спекуляцій. Але після зізнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще до цих заяв. Тим не менш, у РНБО стверджували, що розглядають сім версій.

Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020".