UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія готова до війни – розвідка країни НАТО

Військовий тиск та загрози війни стали ключовими інструментами зовнішньої політики РФ.

Російські війська на українському кордоні є безпосередньою загрозою для України та ультиматумом для Заходу. До другої половини лютого 2022 року Росія створить умови та можливості, необхідні для початку широкомасштабного військового наступу на Україну, якщо російське керівництво ухвалить таке рішення, попередила розвідка Естонії.

Восени 2021 року та взимку 2022 року Росія мобілізувала на українському кордоні 150 тисяч військових, розгорнувши підрозділи та сили з усіх своїх військових округів, включаючи Далекий Схід, та всіх дванадцяти армій. Це найбільше нарощування військового потенціалу Росії протягом останніх 30 років, зазначається у звіті естонської розвідки.

На додаток до трьох мотострілецьких дивізій, однієї повітряно-десантної дивізії та однієї морської піхотної бригади, постійно дислокованих у регіоні, Росія перекинула до кордону з Україною понад 60 мотострілецьких та танкових батальйонів, близько десяти ракетних батальйонів "Іскандер" та понад 30 артилерій. артилерійських батальйонів

"Росія організувала повне матеріально-технічне забезпечення угруповань військ, залучаючи додаткові командні та тилові підрозділи та перекидаючи боєприпаси на українському напрямку. Контингент підтримується домінуючими у регіоні військово-повітряними силами та Чорноморським флотом Росії, оснащеним ракетами "Калібр". Взимку 2021-22 років значно активізувалася діяльність російських спецслужб та підрозділів "Спецназу" проти стратегічно важливих об'єктів в Україні”, - йдеться у звіті.

В рамках військових приготувань Росія перекинула до Білорусі близько 20 тисяч військовослужбовців. Спільні навчання "Союзна рішучість 2022" були організовані для того, щоб виправдати чи прикрити розгортання військ у сусідній країні, наголошують в Естонії.

Крім маневрових підрозділів, до Білорусі вперше було перекинуто ракетні комплекси "Іскандер" та зенітні системи С-400. До Білорусі прибули підрозділи з трьох повітряно-десантних дивізій та з усіх повітряно-десантних бригад. У майбутньому Росія може залишити на білоруській території ротаційне угруповання військ. Це завдасть шкоди ширшій безпеці в регіоні Балтійського моря і для НАТО, скоротивши час підготовки до нападу на країни Балтії, кажуть у розвідці Естонії.

За оцінкою естонської розвідки, російські збройні сили готові розпочати повномасштабну військову операцію проти України з другої половини лютого.

Після розгортання військової готовності для початку операції буде потрібно лише політичне рішення. Якщо Росія вирішить розпочати війну, рівень військової загрози по всій Європі зросте. Хоча війна в Україні не представлятиме безпосередньої військової загрози для Естонії чи НАТО, політичний та військовий тиск Росії на країни Балтії може посилитися у довгостроковій перспективі, якщо Росія досягне дипломатичного та/або військового успіху у питанні України. Навіть якщо керівництво Росії вдасться переконати відмовитися від військової агресії, Естонія та інші західні країни мають бути готові до все більш тривалого військового тиску з боку Росії – прямі загрози війни стали невід'ємною частиною зовнішньої політики путінської Росії за останній рік”, – попереджає розвідка.

Розвідка Росії склала список цілей на території України, які у разі їхньої нейтралізації завадять українському командуванню відбивати російський напад. Цю карту також опублікувала естонська розвідка, зазначивши, що російська розвідка має такі списки для інших європейських країн.

Цілі в Україні, складені російською розвідкою, які у разі нейтралізації можуть завадити командуванню, відновленню та постачанню українських Збройних сил та енергопостачанню України”, - написала розвідка Естонії в описі до карти.

Читайте також: Заяви РФ про відведення військ ще нічого не означають – Міноборони Британії

Плани Кремля щодо України чіткі і зрозумілі — або домінування, або ліквідація. Отже, із стратегічними цілями східного сусіда все гранично зрозуміло, питання лише в тактиці.

Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.