UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очільниця ВАКС відвідала вечірку ексрегіонала Ківалова разом із підозрюваним у захопленні влади суддею Вовком – ЗМІ

Саме Вищий антикорупційний суд веде справу "плівок Вовка".

Очільниця Вищого антикорупційного суду Олена Танасевич 23 січня відвідувала вечірку, організовану колишнім депутатом-регіоналом Сергієм Ківаловим у приміщенні Київського інституту інтелектуальної власності та права НУ “Одеська юридична академія”, передає “Слідство.Інфо”. На тій же вечірці був присутній очільник Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. Саме під час того святкування детективи НАБУ вручили судді повістку до ВАКС, адже він проходить як підозрюваний у справі щодо створення злочинної організації та спробі захоплення влади.

Інформацію про те, що Танасевич відвідувала передноворічну вечірку Ківалова виданню підтвердили кілька джерел. Вони ж і повідомили про те, що голова ВАКС була в одній компанії з Вовком, справу якого розглядає очолюваний нею суд.  Крім того, на вечірці був присутній голова Конституційного суду України Олександр Тупицький. Його підозрюють у підкупі свідка та дачі завідомо неправдивих свідчень.

Саме на вечірку, організовану Ківаловим, прийшли й детективи Національного антикорупційного бюро, щоб вручити Вовку повістку до суду. Адже він постійно ігнорував засідання ВАКС. Тоді очільник ОАСК терміново покинув будівлю. На відео, знятому детективами НАБУ, видно як Вовк без верхнього одягу швидко йде до автівки та ігнорує детективів.

Коли журналісти зв’язалися з Танасевич, вона порадила звернутися до пресслужби та кинула слухавку. У відповідь на журналістський запит ВАКС повідомив, що очільниця суду справді відвідала 23 грудня Київський інститут інтелектуальної власності та права НУ “Одеська юридична академія”. Однак, за версією пресслужби, вона їздила до навчального заходу “для обговорення організації онлайн-лекцій для студентів”. Таке обговорення було призначене на 18:00. 

Директор інституту Василь Фелик також заявив про те, що нібито не знає про проведення вечірки в стінах навчального закладу. Однак, у ЗМІ зазначили, що він плутався у деталях, коли саме до інституту приїхала Танасевич. Фелик також не зміг надати фото чи відео із зустрічі очільниці ВАКС із викладачами, студентами та керівництвом інституту.

На запитання, що увечері 23-го грудня на території навчального закладу робив підозрюваний суддя Павло Вовк, директор інституту сказав, що “будь-хто може ходити територією інституту, вона відкрита для відвідувачів”. 

При цьому, наступного дня після того, як до ВАКС надіслали інформаційний запит, на сторінках суду та інституту майже синхронно з’явилися анонси онлайн-лекцій, у яких візьме участь Олена Танасевич. 

Зазначимо, що раніше Вища рада правосуддя судді ВАКС Тимуру Хамзіну винесла попередження за те, що він дозволив НАБУ провести обшуки у ще одного фігуранта справи “плівок Вовка” судді ОАСК Володимира Келеберди. Крім того, ще один суддя ВАКС Андрій Біцюк після того, як ВРП відкрила проти нього дисциплінарні провадження, виніс два рішення, які негативно вплинули на розслідування справи “плівок Вовка”.

Читайте також: Антикорупційний суд відмовив НАБУ у продовженні розслідування «плівок Вовка»

Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.

Самого Вовка двічі оголошували у розшук. Попри те, що НАБУ вручило йому повістку до ВАКС, він все одно не з'являється до суду. Павло Вовк відмовляється свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової Вовки. По сліду НАБУ” і “Вовки. По сліду НАБУ-2”. У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра ЛємєноваСуд, що загрожує державі” на сайті ZN.UA.