UA / RU
Підтримати ZN.ua

Обрано новий склад Ради суддів України: список

Судді обрали нового голову Ради суддів, його заступника і секретаря.

Делегати XVIII З'їзду суддів України в середу, 10 березня, обрали новий склад Ради суддів України. Новообрані члени Ради обрали його керівництво, повідомляє пресслужба Ради суддів України.

Головою Ради суддів став Богдан Монич, його заступником - Оксана Марченко. Посаду секретаря Ради обійняла Олена Журавська. Кожну з кандидатур 29 членів Ради підтримали одноголосно.

До нового складу Ради суддів України входять:

Читайте також: Посол Британії Сіммонс про справу Стерненка: "Демонструє необхідність судової реформи в Україні"

Напередодні З'їзд суддів делегував до ВРП трьох членів : суддю Київського апеляційного суду Віталія Саліхова, голову Хмельницького апеляційного суду Сергія Болотіна і суддю Касаційного господарського суду в складі Верховного суду України Валерія Сухового.  Четвертого члена ВРП - суддю Луцького міськрайонного суду Інну Плахтій - обрали під час повторного голосування.

Суддю КСУ делегатам з'їзду не вдалося обрати з першого разу. До другого туру вийшли голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко і суддя Верховного суду України Олександр Прокопенко.

XVIII з'їзд суддів України проходить в Києві 9-11 березня. На чотири місця до ВРП було висунуто 26 кандидатур, проте вісім з них добровільно знялися з виборів.

Раніше посли G7 закликали з'їзд суддів відкласти призначення до ВРП і КСУ. В ЄС також відзначили, що реформа Вищої ради правосуддя повинна стати серцевиною судової реформи в Україні.

25 січня поточного року посли країн G7 опублікували дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Однак, попри традиційну занепокоєність дипломатичних представників провідних країн світу, документ має і відмінності, які раніше не зустрічалися в подібних документах. Доопрацьований документ також розкритикували експерти з Євросоюзу та США.

У своїй статті для ZN.UA Роман Куйбіда зазначив, що насправді законопроєктом №3711-д хочуть законсервувати проблему залежності суддів та сформувати ВККС у “ручному” режимі. Детальніше читайте у статті “Такий зручний ручний суд”.