UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацслужба здоров’я отримала тимчасового керівника

Раніше Степанов категорично відмовлявся призначати Віленського чи інших переможців конкурсу.

Уряд призначив Андрія Віленського тимчасовим очільником Національної служби здоров’я України. Рішення ухвалили на позачерговому засіданні Кабміну 31 серпня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

«Кабмін прийняв рішення про визнання таким, що втратило чинність, розпорядження від 4 грудня 2019 року №1209 («Про тимчасове покладення виконання обов'язків Голови Національної служби здоров'я України на Мовчан О.С.») тимчасове покладення виконання обов'язків – на Віленського А.Б. (директор Департаменту договірної роботи НСЗУ)», - пише він у Telegram.

Нагадаємо, Андрій Віленський брав участь у конкурсі на посаду голови НСЗУ у травні, і посів третє місце з результатом 8,83 бала. Однак міністр охорони здоров’я Максим Степанов тоді не погодив кандидатуру жодного з переможців.

Віленський закінчив Київський медичний коледж і вступив до Національного медичного університету імені Богомольця, також навчався в Національній академії держуправління при президентові України. Він є кандидатом наук державного управління.

Працював педіатром, завідувачем та головним лікарем у дитячих поліклініках, згодом перейшов у приватний сектор – був головлікарем клінік ISIDA та «Добробут».

Читайте також: Сухорукова про добір на посаду голови НСЗУ: "Організація була дивною, як і питання міністра"

2 червня відбулися співбесіди кандидатів на посаду голови НСЗУ з очільником МОЗ Максимом Степановим. На цю посаду претендували 17 осіб, однак співбесіди пройшли лише дев'ять.

Після конкурсу заступниця в.о. голови НСЗУ Наталія Рябцева повідомила про те, що «було певне порушення порядку проведення цієї співбесіди». Вона зазначила, що їй поставили лише п'ять питань. За її словами, ці питання не могли розкрити компетенцію держслужбовця категорії «А». Інформацію щодо того, як проходила співбесіда, підтвердила також директорка Директорату медичних послуг Оксана Сухорукова.

У травні Степанов відмовився погоджувати кандидатуру одного з трьох переможців відбору (Оксана Мовчан, Наталія Рябцева, Андрій Віленський), за два дні МОЗ оголосило новий конкурс із жорсткими обмеженнями щодо часу на збір документів і участі у ньому фахівців служби.

Колектив НСЗУ звернувся до президента, спікера і прем'єр-міністра з проханням забезпечити проведення прозорого конкурсу і не допустити позаконкурсного призначення керівника відомства.