UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нарощування військ РФ не можна оцінювати лише за супутниковими знімками — Зеленський

Росія часто вдається до психологічного тиску, наголошує президент.

Супутникові знімки не дають повноцінної можливості оцінювати нарощування військ Російської Федерації на кордоні з Україною, заявив президент України Володимир Зеленський 28 січня на брифінгу з представниками іноземних ЗМІ.

«Якщо ви бачитимете лише супутникову інформацію, ви можете, наприклад, побачити збільшення кількості військ, але ви не можете точно оцінити: це збільшення військ, це спроба налякати, це атака чи це ротація військ», - сказав президент.

Він зазначив, що Росія часто використовує психологічне залякування.

«Іноді ми бачимо, як переодягають людей, іноді бачимо, як люди прийшли і поставили намети, щоб показати, що кілька бригад прийшли на кордон, а потім бачимо, що в цих наметах немає життя, тобто по-тихому вивезли людей. Тобто йде психологічний наратив із боку, наприклад, Росії та сепаратистів – психологічне залякування. Це відбувається дуже часто», – сказав Зеленський.

Читайте також: На сесію ПА НАТО в Києві очікується прибуття 600 іноземців — Стефанчук

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женевізасідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові "сфери впливу".

24 січня НАТО анонсувало збільшення своєї військової присутності у Східній Європі через загрозу вторгнення Росії в Україну.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва".