UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кучма виступає за розміщення миротворців на кордоні з Росією

Чергове засідання Контактної групи в Мінську відбудеться 10 лютого.

Представник України в Тристоронній контактній групі із врегулювання конфлікту в Донбасі, екс-президент Леонід Кучма вважає необхідним розміщення миротворчого контингенту на неконтрольованих ділянках україно-російського кордону. Про це він заявив журналістам увечері 5 лютого, передає "Інтерфакс-Україна".

"Я завжди говорив і ще раз повторю: нам потрібно, щоб на українсько-російському кордоні були миротворчі війська, тому що сподіватися на те, що нам завтра віддадуть кордон, ми не можемо", − підкреслив Кучма.

Екс-президент додав, що наразі складно говорити про довіру до бойовиків, так як вони створюють перепони для роботи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в зоні АТО.

Крім того, Кучма виключив визнання світовою спільнотою результатів так званих "виборів", про можливість проведення яких заявили представники угруповань "ДНР" і "ЛНР".

"Нехай проводять. Нехай ще раз покажуть світові, хто вони такі... Світ не визнав минулі вибори і ніколи не визнає" , − підкреслив учасник переговорів.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську заплановано на 10 лютого, однак російська делегація ще не озвучила свою згоду на участь в ньому.

"Я сьогодні отримав пропозицію від Сайдика, нашого координатора від ОБСЄ, на 10-е число. Я дав згоду. Не знаю, як Росія відповість", - повідомив Кучма.

Читайте також: У Мінську не вдалося домовитися з представниками "ДНР" про звільнення полонених - Геращенко

З квітня 2014 року на частині території Донецької і Луганської областей триває антитерористична операція. Ряд населених пунктів Донбасу, зокрема Донецьк і Луганськ, знаходяться під контролем проросійськи налаштованих сепаратистів. З тих пір, за даними ООН, на Донбасі загинуло понад 9000 осіб, понад 20,7 тисяч постраждали.

Захід ввів санкції проти Росії за агресію на сході України і анексію Криму, Москва усі звинувачення відкидає.

В даний момент тривають переговори з мирного врегулювання ситуації в Донбасі. 12 лютого 2015 року в Мінську були підписані мирні угоди, повне виконання яких далеко до реалізації.

Як раніше зазначав ZN.UA легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.

Мова йде про три закони: про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО; про амністію "учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей"; про вибори в органи місцевого самоврядування в ОРДЛО.

"При цьому Москва наполягає: вибори повинні пройти не пізніше травня, а всі необхідні рішення (у першу чергу, затвердження зазначених вище законів) слід прийняти не пізніше кінця лютого - початку березня", - пише Сергій Рахманін у статті "Здавати, здаватися або давати здачі".

Заплановане на кінець січня голосування змін до Конституції, що передбачають "особливості місцевого самоврядування" для "окремих районів Донецької та Луганської областей", не відбулося. З цього випливає висновок, як зазначає Сергій Рахманін, у неминучості "апгрейду" угод в Мінську.

"Будуть зміни схвалені чи ні, "Мінськ" у його колишньому варіанті себе вичерпає", - резюмує автор статті.

Детальніше про особливості переговорного процесу в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна для видання "Дзеркало тижня. Україна" - "Здавати, здаватися або давати здачі".