UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іванна Климпуш-Цинцадзе: В Україні мова йде не про реформи, а про втрату контрольованості держави

На думку голова Комітету ВР з питань євроінтеграції, уряд "спромігся лише зруйнувати реформи, які були запроваджені раніше".

Український уряд дуже завинив перед країною, тому що популізм і реформи – несумісні речі, заявила народна депутатка, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе під час форуму «Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса».

"Повторюю для сьогоднішньої влади: потрібні кардинальні зміни, а не турборежимна поверховість, реформи, що змінюють систему, а не популістичні рішення для збільшення рейтингу. Мати повністю контрольований парламент, впливати на судову систему і не зробити нічого від слова взагалі, а лише спромогтися шашкою зруйнувати реформи, які були запроваджені раніше – це все, що маємо знати про реформаторський хист наших можновладців та про їх щирість і бажання проводити непопулярні реформи", – заявила вона.

Цинцадзе вважає, що зараз під загрозою опинилася євроінтеграція України. Через рішення Конституційного суду щодо антикорупційної реформи під загрозою опинився безвіз з ЄС. Міжнародні стейкхолдери також приділяють значну увагу відбору голови САП.

Читайте також: У Зеленського закон про люстрацію назвали антиконституційним

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної «У правовій прострації» у ZN.UA.