UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держфінмоніторинг відзвітував про свою роботу за 2021 рік

Держфінмоніторинг розповів, скільки матеріалів було направлено до правоохоронних органів.

Державна служба фінмоніторингу України відзвітувала про свою роботу за минулий рік. Згідно з опублікованим звітом, мова йде про протидію відмиванню доходів, податкових злочинів («зустрічних потоків» та «скруток»), фінансової діяльності осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму тощо.

Так, минулого року Держфінмоніторинг направив правоохоронцям 1 170 матеріалів в рамках протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Їх направили до: 

«У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 103,2 млрд гривень», – зазначили у Держфінмоніторингу.

Крім того, правоохоронним органам направили 160 матеріалів, пов’язаних із підозрою в корупції. Зокрема, їх направили до:

«У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 9,3 млрд гривень», – йдеться у повідомленні.

Що стосується аналізу підозрілих транзакцій, які мають ознаки податкових злочинів, у т.ч. із застосуванням механізму «зустрічних потоків» та «скруток», то правоохоронцям минулого року направили 111 матеріалів. 

Так, пов’язані з механізмом проведення «зустрічних потоків» направили до:

«Загальний обсяг «проконвертованих» коштів за цими матеріалами складає – 22,85 млрд гривень. У ході зазначених фінансових розслідувань Держфінмоніторингом зупинено (заблоковано) кошти у сумі 72,68 млн гривень», – вказано у звіті.

Читайте також: Сума "відмитих" коштів у поточному році може сягати 81,9 млрд гривень - фінмоніторинг

Держфінмоніторинг також відзвітував про попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму. Зокрема, минулого року правоохоронцям було передано 109 матеріалів щодо фінансових операцій осіб, які у тому числі за інформацією правоохоронних органів:

Серед таких матеріалів такі, що:

Вказані матеріали направили до:

Читайте також: Парламент змінив правила фінмоніторингу при переказі готівки Україною

Якщо говорити про міжнародне співробітництво, то в Держфінмоніторингу назвали такі ключові заходи:

Нагадаємо, що Держфінмоніторинг виявив у 2020 році незаконних доходів на 76 мільярдів гривень.