Сума "відмитих" коштів у поточному році може сягати 81,9 млрд гривень - фінмоніторинг

Поділитися
Сума
Найбільша кількість матеріалів, що направлені правоохоронцям,  пов'язана із підозрою у вчиненні корупційних діянь - 129.

Сума фінансових операцій, в яких Державна служба фінансового моніторингу підозрює "відмивання" коштів, становить з початку поточного року 81,9 млрд гривень. Про це свідчать оприлюднені результати діяльності Держфінмоніторингу за 9 місяців поточного року.

"Протягом 9 місяців 2021 року Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 933 матеріали. У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 81,9 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

Найбільша кількість таких матеріалів пов'язана із підозрою у вчиненні корупційних діянь - 129. У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 7,9 млрд гривень.

88 матеріалів стосуються ознак податкових злочинів, у т.ч. із застосуванням механізму «зустрічних потоків» та «скруток». Загальний обсяг «проконвертованих» коштів за цими матеріалами складає – 16,5 млрд гривень. В ході зазначених фінансових розслідувань Держфінмоніторингом зупинено (заблоковано) кошти у сумі 72,22 млн гривень.

83 матеріали, направлених Держфінмоніторингом до правоохоронних органів, стосуються фінансових операцій осіб, які у тому числі за інформацією правоохоронних органів, можуть бути пов’язані, з фінансуванням тероризму/сепаратизму. З 83-ох переданих матеріалів, 17 матеріалів містили інформацію щодо виявлених зв’язків з Російською Федерацією. Зазначені матеріали направлено до Служби безпеки України та Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, Європейський союз планує створити спеціалізований орган із боротьби з відмиванням грошей з прямими наглядовими повноваженнями над фінансовими організаціями.

У грудні минулого року США прийняли низку законодавчих змін у сфері боротьби з відмиванням грошей і шахрайством. Їх вплив пошириться далеко за межі штатів. Основні цілі всіх цих починань: збір та систематизація найбільш повної фінансової інформації, створення системи оцінки і прогнозування ризиків, максимально швидкий обмін даними між фінансовим сектором і правоохоронцями.

Детальніше читайте в тексті Юлії Самаєвої, редактора відділу економіки ZN.UA - «Хана, братва!»

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі