UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демонтаж функцій НАЗК через рішення КСУ є неприпустимим - Зеленський

За словами президента, відсутність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування українське суспільство ніколи не прийме.

Президент Володимир Зеленський заявив про те, що демонтувати функції Нацагентства з протидії корупції неприпустимо, передає «Інтерфакс-Україна». Про це президент заявив під час засідання Ради нацбезпеки і оборони, скликаного через рішення Конституційного суду щодо положень закону «Про протидію корупції».

"Демонтаж контрольованих функцій Національного антикорупційного агентства з питань протидії корупції та кримінальної відповідальності за свідоме порушення в умовах законодавства при декларуванні ніколи не буде прийнятий нашим суспільством, а також нашими партнерами в Євросоюзі, і ми з вами вже отримуємо чіткі сигнали", - заявив Зеленський.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням членів фракції проросійської ОПЗЖ на відповідність Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

Читайте також: Представник президента в КСУ вважає необґрунтованим рішення суду щодо покарання за недостовірне декларування

У зв'язку з таким рішенням, Національне агентство з попередження корупції в 18 годин 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що рішення є серйозним ударом, однак ще не руйнує взаємодію України і західних партнерів.

При цьому в ЄС вже заявили про те, що рішення КСУ про скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму.

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради нацбезпеки і оборони у зв'язку зі скандальним рішенням Конституційного суду. Він також очікує від суддів КСУ пояснень про причини, за якими суд прийняв останні спірні резонансні рішення.

У своїй статті для ZN.UA головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов пише про те, що ЗеКоманда хоче перекроїти антикорупційну структуру під себе. ДБР знаходиться під контролем Банкової через контроль за Бюро з боку генпрокурора Венедіктової, яка до цього очолювала ДБР. САП незабаром отримає нового керівника, а з огляду на метод формування конкурсної комісії, ця особа, швидше за все, орієнтуватиметься на волю Банкової. На НАБУ знову направлено серію атак. Тому, як пояснює автор, зараз для втілення задуму потрібно було лише обмежити НАПКА, «вбити» е-декларування та незаконне збагачення.

Детальніше про мотиви скасування статті про недостовірне декларування, незаконне збагачення, а також електронного декларування та наслідки цього рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова "Антикорупційний постріл в ногу Зеленського" для ZN.UA.