UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДБР відкрило справу проти Тупицького за статтею держзрада

Санкція статті від 12 до 15 років.

Слідчими Державного бюро розслідувань розпочато досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчинене групою осіб, а також державної зради головою Конституційного Суду України.

Про це повідомляється на сайті ДБР.

За попередньою інформацією, голова КСУ в липні 2018 року, в складі групи осіб, самовільно зайняв не відведену йому в установленому законом України порядку земельну ділянку на території окупованого Криму.

Він також уклав угоду, якою визнав повноваження у посадових осіб РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки. Тим самим він визнав юрисдикцію РФ.

Таким чином Тупицький міг зробити вчинок на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України. Це частина 2 ст. 197-1 і частина 1 ст. 111 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також: Ініційований Зеленським законопроект має ознаки "конституційного перевороту" - глава КСУ

Раніше Олександр Тупицький, глава Конституційного суду України, заявив, що вважає ніби оточення президента Володимира Зеленського хоче створити "слухняний" суд.

Також глава КСУ попередив, що не з'явиться на допит в Державне бюро розслідувань.

Держбюро напередодні викликало на допит главу Конституційного суду України Олександра Тупицького. Слідчими ДБР розслідується ряд кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється Глава Конституційного Суду України до скоєння злочинів у складі злочинної організації.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАПКА.

Посли країн "Великої сімки" в Україні заявили, що стурбовані спробами скасувати антикорупційні реформи, що проводяться в Україні з 2014 року.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова "Антикорупційний постріл в ногу Зеленського" для читачів ZN.UA.