UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія визнала свою провину в розміщенні Тризуба серед екстремістських символів, однак досі не вилучила його зі списку

Невідомо, чи буде видалено Тризуб із Посібника.

Уряд Великої Британії визнав, що ситуація з розміщенням укранського Тризуба в "Керівництві з протидії екстремізму" є образливими діями. Однак в Міністерстві закордонних справ України просять додаткових роз'яснень чи буде видалено Тризуб з посібника.

"І все ж, чіткої відповіді на просте запитання: чи буде видалено Тризуб, конституційний національний символ та герб України, з Посібника з протидії екстремізму. Просимо додаткових роз'яснень з боку британської сторони", - зазначило посольство України на сторінці у Twitter.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко підкреслив, що настав час переглянути посібник і видалити Тризуб зі списку екстремістських символів.

"Оскільки про це шкодують. Настав час переглянути Посібник, видаливши український Тризуб, який не належить до нього", - написав він.

Зазначається, що в урядовій заяві Великої Британії немає згадок про те, чи буде поліція вилучати образливу для України публікацію з навчальних матеріалів поліції, як того вимагав офіційний Київ.

17 січня британське видання The Guardian опублікувало перелік екстремістської символіки, складений контртерористичню поліцією Великої Британії. У список потрапило зображення українського Тризуба і символіка українського батальйону "Азов". У МЗС України виступили з вимогою пояснень влади Лондона.

"Розміщення Тризуба, конституційного національного символу і герба України, у керівництві з протидії екстремізму, виданому антитерористичною поліцією для викладачів і медичного персоналу Великої Британії, вкрай обурливо. Тут немає прийнятних пояснень. Ми вимагаємо видалити Тризуб з Посібника з офіційними вибаченнями", - заявило посольство України у Великій Британії.

Раніше в інтерв'ю DT.UA історик, політолог та дослідник радикалізму В'ячеслав Лихачов розповів про те, що під час Революції Гідності відбулося переосмислення гасел українського радикального націоналізму в ліберальному дусі.

"Визнання спадкоємності руху в боротьбі за українську незалежність, до речі, не означає автоматичної ідеалізації: прийняття можливо і без героїзації. Мені здається, поштовх до створення західного типу ліберальної толерантної української культурної громадянської нації був найсильнішим трендом, заданим на Майдані. Цей процес незворотній, насправді. І я думаю, що в підсумку він розчинить в собі всю радикальну історію", - зазначав Лихачов.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерниковой "В'ячеслав Лихачов. Що робити з контрреволюцією ненависті?"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".