UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіакатастрофа "МАУ": В Ірані заявляють про серйозне пошкодження бортового самописця

Міністр стверджує, що наразі триває робота для відновлення "чорної скриньки".

"Чорна скринька" з літака української авіакомпанії МАУ, який розбився 8 січня над Тегераном, сильно пошкоджена. Про це повідомив міністр оборони Ірану Амір Хатамі, пише IRNA.

"Чорна скринька зазнала серйозних ушкоджень і міністерство оборони попросило оборонні підприємства про її реставрацію. Чорну скриньку спочатку відновлять, а потім розшифрують", - сказав міністр.

Амір Хатамі заявив, що наразі вже почалася робота над відновленням бортового самописця.

Раніше Канада та інші країни, громадяни яких загинули під час ракетного удару Ірану по літаку Міжнародних авіаліній України, що вилетів з аеропорту Тегерана, посилили свої вимоги щодо передачі Іраном чорної скриньки з літака МАУ третій стороні на експертизу.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. Літак був збитий двома ракетами класу "земля - повітря" ЗРК "Тор-М1" російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить Корпусу вартових Ісламської революції.

В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

Влада України на заяви західних партнерів реагували стримано, і президент Володимир Зеленський закликав дочекатися завершення розслідування і утриматися від спекуляцій. Але після зізнання Тегерана секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що справжня причина авіакатастрофи була відома йому ще до цих заяв. Тим не менш, у РНБО стверджували, що розглядають сім версій.

19 січня тіла загиблих в авіакатастрофі українців доставили до Києва.

Детальніше про фатальний рейс PS752 і про те, хто міг стояти за проникненням в іранську систему протиповітряної оборони, читайте в статті Михайла Гончара "Іхтамнєт", але сліди залишилися".