UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляційний суд залишив брата Вовка під вартою

Сума застави за Зонтова також лишилася незмінною.

Юрист Юрій Зонтов, який є братом голови ОАСК Павла Вовка, залишиться під вартою із правом внесення застави. Апеляційна палата антикорсуду залишила без змін запобіжний захід, обраний судом першої інстанції, повідомили в “Центрі протидії корупції”.

“Апеляційна палата Вищого антикорсуду залишила без змін запобіжний захід брату голови ОАСК Павла Вовка Юрію Зонтову: тримання під вартою із можливістю внесення 35 млн грн застави.  Рішення ухвалили судді Валерія Чорна, Олег Павлишин і Андрій Никифоров”, - йдеться у повідомленні.

Під час засідання адвокати Зонтова просили суд скасувати запобіжний захід його підзахисному, якого раніше відправили під арешт із можливістю внесення понад 35 млн грн застави. Сторона захисту продовжувала наполягати на провокації злочину, невинуватості брата Вовка. Також адвокати заявили про те, що Зонтов нібито не в змозі заплатити 35 млн грн застави.

“Сам брат Вовка заявив, що його звільнили зі Служби зовнішньої розвідки, тож він не може користуватися службовим становищем”, - додали в ЦПК.

Своєю чергою, прокурор просив залишити в дії запобіжний захід, але збільшити заставу до 70 млн грн. Таку суму, сторона обвинувачення обґрунтувала тим, що підозрюваний отримує значний дохід, а також володіє великою кількістю майна. Прокурор також нагадав про те, що під час обшуків у Зонтова знайшли готівку на суму близько 135 млн грн.

Як стало відомо, Юрія Зонтова звільнили зі Служби зовнішньої розвідки. В СЗР зазначили, що під час розслідування було виявлено порушення Зонтовим військової дисципліни та умов продовження служби. 

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що Зонтов поєднував службу в розвідці з адвокатською діяльністю і приховував цей факт від СЗР.

Читайте також: Суддя Вовк підтвердив обшуки в ОАСК та прокоментував затримання брата

На початку квітня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрію Зонтову. Детективи Національного антикорупційного бюро затримали брата Вовка під час отримання ним хабаря у розмірі 100 тисяч доларів. Разом із Зонтовим затримали ще одного адвоката. Того ж дня детективи затримали ще двох адвокатів, які могли входити до потенційної мережі посередників з передачі хабарів. 

9 квітня суд відправив Зонтова під арешт із можливістю застави в розмірі 35 млн 185 тисяч гривень. Після цього суд також наклав арешт на все майно, вилучене під час обшуку у брата голови ОАСК.

За даними ЦПК, питання, у якому Юрій Зонтов брав 100 тисяч доларів хабаря, мав розглядати сам голова ОАСК Павло Вовк або його заступник. В Окружному адмінсуді Києва діяла глибоко законспірована мережа передачі хабарів під кураторством брата Вовка.

Сам очільник ОАСК хабарів не брав, їх передавали адвокати. Гроші акумулювалися у судді Вовка. Частину коштів Зонтов вивозив із країни, при цьому він користувався статусом співробітника Служби зовнішньої розвідки. 

Після затримання Юрія Зонтова президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про ліквідацію ОАСК. Формальною підставою для законопроєкту стала петиція з вимогою ліквідувати ОАСК, яку підписали понад 25 тисяч громадян.

Однак за даними ZN.UA, після затримання адвоката Юрія Зонтова, токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, і Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду.