UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна готова передати матеріали провадження щодо катастрофи МАУ в Ірані Канаді для звернення в МКС 

Київ не є стороною Римського статуту і не може звертатися до МКС

Українська сторона розслідування катастрофи літака МАУ в Ірані не виключає ознак воєнного злочину з боку Ісламської республіки, зокрема, недотримання принципу розрізнення, розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Тобто Іране остаточно не переконався, що літак був не військовою ціллю, а цивільним об’єктом. 

“Навіть, якщо розглядати це діяння, як стверджує іранська сторона, ненавмисним, це не знімає з них відповідальності за недотримання цього принципу”, - сказав керівник кримінального розслідування справи рейсу 752.

Мамедов нагадав, що Україна не є стороною Римського статуту тому не може самостійно звернутися до Міжнародного кримінального суду з цього приводу.

“Наше нинішнє співробітництво в рамках збройного конфлікту визначене постановою Верховної Ради й обмежується тільки злочинами, вчиненими на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Проте серед жертв катастрофи є громадяни Канади, яка є таким учасником. І ми готові надати Канаді усі матеріали провадження для їхнього звернення до МКС”, - наголосив заступник генпрокурора України.

Читайте також: Україна самостійно розслідує катастрофу літака МАУ в Ірану, інші спостерігають – Мамедов

Вранці 8 січня 2020 року рейс PS752 Міжнародних авіаліній України вилетів з Тегерана до Києва, але був збитий іранськими військовими невдовзі після зльоту. Усі 176 осіб на борту загинули.

Іран довго заперечував причетність КВІР до катастрофи і продовжує приховувати інформацію досі. У Тегерані обмежилися повідомленням про «притягнення до відповідальності» десяти осіб, але хто вони - невідомо.

Правозахисники Human Right Watch повідомили: Іран погрожує членам сімей загиблих в авіакатастрофі, намагаючись відвести звинувачення від Корпусу вартових Ісламської Революції, які збили цивільний лайнер ракетою.

Київ прагне притягнути до відповідальності винних у трагедії і домогтися від Тегерана гідної компенсації родичам загиблих. Іран же, не виявляючи готовності проводити об'єктивне розслідування, хоче скоріше здати справу в архів. Докладніше про те, чому переговори з іранцями - це забіг на «довгу дистанцію», читайте в статті Володимира Кравченка «Не в грошах правда» у ZN.UA.