Президент Володимир Зеленський призначив колишнього міністра закордонних справ Бориса Тарасюка постійним представником України при Раді Європи. Відповідний указ оприлюднено на сайті голови держави.
Тарасюк двічі очолював МЗС України – з 1998 до 2000 рр. та з 2005 до 2007 рр. В якості народного депутата фракції "Батьківщина" VIII скликання обіймав посаду заступника голови Комітету у закордонних справах, голови підкомітету з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипслужби.
Також Тарасюк керував групою міжпарламентських зв'язків із Туреччиною і входив до складу груп, відповідальних за зв'язки з Нідерландами, Грузією, Молдовою, Литвою. Очолював депутатську групу з міжпарламентських зв'язків із Польщею, однак подав у відставку в липні 2016 року через незгоду з польським законом "Про інститут національної пам'яті", а також входив до складу групи зв'язків із Угорщиною.
Раніше цю посаду обіймав Дмитро Кулеба, відкликаний для консультацій після того, як російській делегації дозволили повернутися в Парламентську асамблею Ради Європи. Зараз він віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Нагадаємо, 23 вересня сформована Верховною Радою IX скликання українська делегація офіційно відмовилася від участі в осінній сесії ПАРЄ.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі асамблеї. 1 жовтня Україна, Грузія, Литва, Латвія й Естонія створили групу з протидії Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи.
Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".