Повернення російської делегації у Парламентську асамблею Ради Європи (ПАРЄ) є початком епохи примирення Заходу з Росією. Про це в інтерв'ю ВВС Україна заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
"Ми маємо говорити одверто, що це яскравий початок епохи примирення з Росією. Все, що бачили дипломати за лаштунками, вилізло назовні в найбільш брутальному, яскравому вигляді. Подивіться на збільшення візитів до Росії та візитів російських лідерів на Захід, зокрема в ЄС. Російського прем'єр-міністра Медведєва радо приймали у Франції, усміхалися. У групі "Великої двадцятки" з Путіним провели всі зустрічі", - зазначив посол.
На його думку, епоха, "коли всі стояли одним фронтом з Україною в протистоянні з агресором", добігла кінця. Міжнародні партнери, які підтримували Київ в одному форматі, не враховують українських інтересів в інших форматах.
На питання щодо можливості непродовження антиросійських санкцій Євросоюзом після ситуації у ПАРЄ, Кулеба зазначив: "Не думаю, що десь є такий план: от ми знімемо в ПАРЄ тиск, потім – у ЄС. Але однозначно, що тепер під час дискусій щодо продовження санкцій в ЄС, наводитимуть приклад ПАРЄ. Мовляв, небо на землю від того не впало".
За словами посла, ситуація у ПАРЄ не є ударом по експрезиденту Петру Порошенку, діючому главі держави Володимиру Зеленському, МЗС України чи Верховній Раді. Це удар по державі, підкреслив Кулеба.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ, а делегація України відмовилася від участі у роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання.
Комітет у закордонних справах рекомендував Раді призупинити участь делегації на сесії ПАРЄ до рішення Венеціанської комісії.
Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція мають підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.
Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".