UA / RU
Підтримати ZN.ua

Законопроєкт про ліквідацію ОАСК поки не готовий для розгляду в залі Ради – Разумков

При цьому спікер парламенту висловив сподівання, що документ підготують незабаром.

Проєкт закону про ліквідацію Окружного адмінсуду Києва ще не підготували для винесення його на розгляд до сесійної зали Верховної Ради, заявив спікер парламенту Дмитро Разумков в ефірі «Радіо НВ». Він також запевнив, що провини комітету в цьому немає.

«Щоб законопроєкт потрапив в зал, він повинен пройти комітет, тобто бути підготовленим до розгляду. Станом на сьогоднішній день ще цей законопроєкт не підготовлений до розгляду», - зазначив Разумков.

Він додав, що при підготовці законопроєкту до розгляду є низка процедур. І те, що поки документ не готовий, за словами Разумкова «не обов'язково пов'язано з тим, що комітет щось відкладає або не відкладає».

Спікер парламенту зазначив, що не бачить проблеми з комітетом. Він висловив надію, що документ підготують вже найближчим часом.

Читайте також: Антикорупційний суд обрав запобіжний захід судді ОАСК і фігуранту «плівок Вовка» – ЦПК

ZN.UA першим, ще до появи на сайті парламенту, ознайомило читачів із текстом документа, отримавши його від джерела в керівництві парламенту. Так, процедури ліквідації ОАСК у законопроєкті Зеленського немає - натомість передбачається створення нового суду в столиці - Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС).

Згідно з документом, Окружний суд припинить здійснювати правосуддя в день набрання законом сили, і протягом 10 днів повинен буде передати всі справи Київському окружному адмінсуду (на сьогоднішні - понад 61 тисяча справ і матеріалів). Одразу ж після створення КМОАС йому передадуть справи, юрисдикція яких поширюється на Київ.

Формальною підставою для законопроєкту стала петиція з вимогою ліквідувати ОАСК, яку підписали понад 25 тисяч громадян. Однак, за даними ZN.UA, після затримання адвоката Юрія Зонтова, брата голови суду Павла Вовка, токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, й Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі».

Про те, як Україні вийти із зачарованого кола необґрунтованих вироків і як корумпована судова машина стала інструментом в руках держави-агресора, читайте в статті Михайла Жернакова «Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і жодного прогресу» у ZN.UA.