Глава українського парламенту Руслан Стефанчук заявив, що Верховна Рада готова до будь-якого розвитку подій у разі можливого вторгнення РФ, передає «Інтерфакс-Україна». За його словами, у такому разі парламент все одно виконуватиме покладені на нього функції швидко та ефективно.
«Ми пропрацювали всі можливі випадки та ситуації, які стосуються діяльності Верховної Ради України. У кожному напрямі ми маємо, скажімо так, догматичну стратегію: як діяти у разі, якщо... Ми з погляду парламенту готові до будь-якого розвитку подій... Ми маємо необхідне забезпечення, законодавчі напрацювання на випадок будь-якого можливого розвитку подій. У цьому питанні за парламентом не буде жодних затримок: ми виконуватимемо покладені на парламент функції швидко та ефективно», – заявив Стефанчук під час брифінгу.
Він також додав, що «більше ясності буде» після зустрічі керівництва парламенту, глав фракцій із головою Міноборони Олексієм Резніковим, запланованої на вівторок.
«До того ж у нас проходять консультації з іншими силовими відомствами», додав глава парламенту.
Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.
10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.
Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?» Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва».