UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вовк не збирається приходити до суду, попри рішення ВАКС

Голова ОАСК вважає рішення незаконним, а детективів НАБУ називає «посіпаками».

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк вважає рішення Вищого антикорупційного суду щодо свого примусового приводу на засідання незаконним і має намір оскаржити його.

«Хочу повідомити свою позицію щодо останнього дивного рішення ВАКС, який постановив доставити мене до цього суду примусово. Чому дивного? Тому що воно абсолютно незаконне одразу з кількох причин», - пише Вовк у Facebook.

  1. Вовк заявляє, що «справа ОАСК» непідслідна Національному антикорупційному бюро, яке має розслідувати виключно корупцію, а не спроби захоплення влади.
  2. За словами судді, у провадженні щодо «захоплення влади» у справах Майдану він не має процесуального статусу підозрюваного, що підтверджує рішення суду та ухвала Вищої ради правосуддя.
  3. Голова ОАСК запевняє, що про дату та час засідання його належним чином ніхто не повідомляв, а норми Кримінального процесуального кодексу взагалі не передбачають привід до слідчого судді.

«Також є багато інших процедурних порушень, на які доведеться давати відповідь слідчому судді. Враховуючи це, виконувати явно незаконні, злочинні рішення я не збираюся, адже вони не мають жодного правового сенсу та не відповідають букві закону», - додав Вовк.

На «явно незаконні дії» голова Окружного адмінсуду Києва обіцяє реагувати всіма можливими юридичними заходами: подавати відповідні скарги та заяви про скоєння злочинів. Таку саму реакцію Вовк обіцяє й від інших суддів ОАСК.

Друзі та колеги! Аби уникнути маніпуляцій та фейків, якими вас намагаються нагодувати ГО посіпаки корупціонера з...

Опубликовано Павло Вовком Воскресенье, 7 февраля 2021 г.

Читайте також: Детективи НАБУ кілька кілометрів бігали за суддею Вовком із клопотанням про його відсторонення

Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.

Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» на сайті ZN.UA.