UA / RU
Підтримати ZN.ua

Верховна Рада знову провалила законопроект про відтермінування обов'язкового використання касових апаратів

За законопроект проголосували 17 народних депутатів.

Верховна Рада не змогла ухвалити у першому читанні законопроект №4313-д “Про внесення змін Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг та лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами - платниками єдиного податку”. Таке рішення підтримали 17 народних депутатів, проголосували проти - 228 парламентарів.

Зазначимо, що голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев запропонував створити робочу групу, та в її рамках напрацювати новий законопроект про відтермінування обов'язкового використання касових апаратів. 

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія закликав проголосувати за зняття з розгляду відповідного законопроекту. Він підтримав Гетманцева з ініціативою створення робочої групи.

У “Європейській солідарності” та “За майбутнє” виступили проти ухвалення законопроекту 4313-д. Депутати з цих політсил заявили, що підтримують законопроект №4313.

Ярослав Железняк із “Голосу” заявив про те, що його фракція за законопроект №4313-д голосуватиме червоними кнопками “проти”.

“Проектом Закону пропонується внести зміни до Податкового кодексу України в частині звільнення від обов’язку використання РРО та/або програмного РРО визначеної категорії платників єдиного податку, пом’якшення відповідальності за порушення, пов’язані із застосуванням програмних реєстраторів розрахункових операцій та покращення умов застосування програмних РРО для суб’єктів господарювання”, - йдеться у пояснювальній записці.  

Зокрема, законопроект пропонував внести зміни до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, якими передбачається: 

Також законопроект передбачав зміни  до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо лібералізації застосування РРО фізичними особами - платниками єдиного податку, якими передбачається: 

Читайте також: Відстрочка фіскалізації: як врахувати інтереси споживача і не збитися з курсу детінізації

У жовтні минулого року президент Володимир Зеленський підписав зміни в закон "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (проект 1053-1) та про зміни в Податковий кодекс України "про детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" (проект №1073).

Згідно з прийнятим Радою законом (проект 1053-1) з 1 жовтня 2020 року потрібно обов’язково використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) для окремих фізичних осіб - підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі. Крім того, з 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій буде обов'язковим для платників єдиного податку на 2-4 групи. Водночас обов'язковість РРО не стосуватиметься фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців (ФОП) з першої групи.

У листопаді цього року Верховна Рада направила на доопрацювання законопроект №4313, який має відтермінувати обов’язкове застосування РРО та/або програмне РРО суб’єктами господарювання при здійсненні розрахункових операцій. 

У ситуації із запровадженням РРО держава хоче більше контролю, споживач наполягає на фіскальному чеку, а спрощенці категорично проти будь-якої фіскалізації. Без взаємних поступок в трикутнику держава-споживач-бізнес проблему не вирішити. На які поступки має піти парламент і підприємці та чому, читайте в статті Сергія Следзя “Фіскальне рівняння для Гетманцева” у ZN.UA.