Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заслухала звіт керівництва Служби безпеки України про результати боротьби з корупцією за дев'ять місяців.
Нарада на Різницькій за участю голови СБУ Івана Баканова і його першого заступника Василя Малюка відбулося в середу, 28 жовтня, повідомили в Офісі генпрокурора.
Баканову, як і голові перед цим МВС Арсену Авакову, вдалося уникнути критики з боку генпрокурора. Венедіктова оцінила «динаміку і результати» роботи СБУ, але, в той же час, вказала на важливість координації зусиль з метою «прискорення результатів до кінця року».
«Ми повинні блокувати і руйнувати цілі корупційні схеми. Перемога в цій боротьбі можлива лише при комплексному підході. Крім цього треба зосередитися на відшкодування збитків у цій категорії справ», - звернулася генпрокурорка до керівників СБУ.
У свою чергу, Баканов відзвітував про результати роботи відомства в 2020 році. До досягнень СБУ він відніс 510 кримінальних проваджень за корупційними статтями, 679 повідомлень про підозру, 104 обвинувальних вироки і звільнення 143 посадовців, причетних до корупції.
Баканов уточнив, що СБУ зареєструвала 208 справ за підозрою в корупції співробітників правоохоронних і контролюючих органів.
Напередодні Венедіктова провела аналогічні наради з керівництвом ДБР, НАБУ, САП і ДФС. Ці органи генпрокурорка також розкритикувала за малу кількість скерованих до судів справ і недостатній рівень відшкодування збитків, завданих державі корупційними злочинами.
Уникнути критики вдалося лише голові МВС Арсену Авакову і керівництву Національної поліції: Венедіктова похвалили НПУ за зростання показників.
Венедіктова дала ДБР два місяці на усунення недоліків у роботі, а також обговорила з керівниками НАБУ і САП справи, які «мають бути скеровані до суду до кінця року».
Напередодні місцевих виборів президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю, що може ініціювати заміну генпрокурора, якщо Ірина Венедіктова «не покаже серйозний результат» до кінця року.
Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA