UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венедіктова ігнорує законні рішення ВАКС у справі Олега Татарова – ЦПК

ДБР досі не передало в суд матеріали справи, хоча Венедіктова мала цьому посприяти.

Державне бюро розслідувань вчергове не надіслало Вищому антикорупційному суду матеріали у справі заступника голови Офісу президента Олега Татарова, повідомили в “Центрі протидії корупції”. При цьому суд зобов’язав генпрокурорку Ірину Венедіктову вжити заходів для передачі документів, але вона нічого не зробила.

“ДБР знову не надіслало до Апеляційної палати Антикорсуду матеріали у справі Татарова, які б дозволили переглянути незаконне рішення Печерського суду, яким справу забрали у НАБУ. При цьому на минулому засіданні судді апеляції зобов'язали генпрокурорку Ірину Венедіктову вжити заходів для цього. А вона нічого не зробила”, - повідомили в ЦПК.

У “Центрі протидії корупції” зазначили, що Венедіктова таким чином ігнорує законні вимоги ВАКС. Водночас коли Печерський суд виносить незаконне рішення про передачу справи Татарова в СБУ, то генпрокурорка з її підлеглими його виконують.

“Справа Татарова фактично злита, строки розслідування закінчені, НАБУ і САП усунули від справи абсолютно зухвало і незаконно. Намагалися усунути і ВАКС. Але кожного дня випливають нові й нові докази найзухвалішого зливу топпосадовця, який тільки можна уявити. Тотальне ігнорування закону і вимог суспільства”, - вказали в ЦПК.

При цьому, судді ВАКС під час перенесення засідання зазначили, що у випадку ненадання їм матеріалів, вирішуватимуть, чи можна розглядати справу без цих документів.

Читайте також: Татаров і Венедіктова несумісні з обраним для України західним вектором – Шабунін

У грудні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах ексдепутата Максима Микитася. У коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що Татарову можна було оголошувати підозру

Пізніше журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на “аналогічні” на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Татаров намагався оскаржити оголошення йому підозри. Однак Шевченківський райсуд Києва відхилив відповідне клопотання.

Своєю чергою правоохоронні органи не завершили слідство у справі Татарова, хоча суд і ухвалив зробити це до 1 березня. Суд відмовився продовжувати термін розслідування.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності?” у ZN.UA.