UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ЄС законопроект про СБУ вважають значним кроком вперед

І чекають, що після прийняття його допрацюють в необхідних деталях

В ЄС підтримують в цілому законопроект про реформу Служби безпеки України, вказуючи, що залишилися лише деякі деталі, які викликають питання у міжнародних партнерів. І сподіваються, що вони будуть доопрацьовані після прийняття закону. Про це заявив глава консультативної місії ЄС Антті Теему Хартікайнен, коментуючи спільну заяву експертних груп НАТО, ЄС і США в цьому законопроекті, повідомляє «Європейська правда».

За словами дипломата, міжнародні партнери оцінили поточну редакцію законопроекту як хорошу і схвалили його прийняття.

«Це буде значним кроком вперед, але дрібні речі залишаються. Але це швидше деталі, в той час як головне вже зроблено», - заявив Теему Хартікайнен.

Він уточнив, що такого формату законопроект можна допрацьовувати нескінченно. Тому необхідно в якийсь момент поставити крапку.

«Ми працюємо над цим проектом 4 роки, 2-3 з них - активно. Колись треба зупинятися, ставити крапку і приймати», - сказав дипломат.

Втім, глава Кмес пояснив, що місія все одно чекає вирішення певних проблем, пов'язаних з СБУ, в тому числі щодо дотримання прав людини. «Ми очікуємо, що і після прийняття закон про СБУ буде змінюватися, зокрема, через зміни в КПК», - додав Теему Хартікайнен.

Читайте також: Судова реформа. Три кроки президента

Як повідомлялося, Міжнародна консультаційна група, до складу якої входять представники ЄС, НАТО і США, висловила підтримку законопроекту про Службу безпеки України (СБУ) в редакції, поданій 3 червня.

28 січня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3196-д «Про внесення змін до Закону України« Про Службу безпеки України »щодо вдосконалення організаційно-правових основ діяльності СБУ». Документ підтримали 285 народних депутатів.

Автори законопроекту пропонували ліквідувати підрозділи СБУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, обмежити правоохоронну функцію і до 2024 року поступово передати функції досудового розслідування ГБР.

При цьому реформа передбачає посилення контррозвідувального і антитерористичного напрямків в роботі СБУ і розширення повноважень для боротьби з терористичними організаціями, незаконними збройними формуваннями, транснаціональними злочинними угрупованнями за межами України.

Докладніше про перспективи реформи читайте в статті Олени Щербан та Віталія Шабуніна «Реформа СБУ: ні вашим, ні нашим» в ZN.UA.