UA / RU
Підтримати ZN.ua

У законопроекті про перехідний період відмовилися від терміна колаборант – Резніков

За словами міністра, ця тема є дуже ризикованою.

При підготовці законопроекту про держполітику перехідного періоду відмовилися від поняття колаборант. Про це заявив віце-прем'єр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає "Інтерфакс-Україна"

"Ми для себе прийняли рішення відмовитися від слова колаборант. Я сам спочатку використовував його у своїх публічних інтерв'ю і навіть говорив, що ми повинні прийняти законодавство про колаборантів. Але коли ми почали вивчати міжнародний досвід, в тому числі історичний, то ми побачили, що колаборація має дуже спірне значення і носить негативну конотацію в ставленні до всіх, і під колаборацію можуть потрапити з великою ймовірністю нормальні люди, заручники", - повідомив Резніков журналістам у п'ятницю.

Міністр вважає, що це дуже ризикована тема. Саме тому від такої термінології вирішили відмовитися.

"У своїй більшості люди на окупованій території заручники, тому ми пропонуємо ввести градацію співпраці з окупаційними режимами, щоб була можливість чітко розрізняти", - додав Резніков.

Читайте також: Людмила Денісова обговорила з головою СММ ОБСЄ в Україні питання перехідного правосуддя

На початку січня в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили про те, що завершили розробку законопроекту, який визначає особливості перехідного правосуддя в окупованому Донбасі. Тоді Резніков заявив про те, що головним завданням перехідного періоду і мирної реінтеграції є відновлення довіри між людьми. За словами міністра, законопроект про перехідне правосуддя передадуть Верховній Раді в першому кварталі 2021 року.

Своєю чергою

 заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов заявляв про те, що Концепція перехідного правосуддя, яка перебуває на розгляді в ОПУ, має стати рамковим документом, що визначає основні вектори державної політики для вирішення наслідків збройного конфлікту.

За його словами, чотирма основними елементами концепції є: відшкодування шкоди потерпілим; притягнення до відповідальності за найтяжчі злочини; право на правду, зокрема історичну; заходи щодо недопущення конфлікту в майбутньому. Мамедов також зазначив, що усі чотири елементи перехідного правосуддя мають працювати в комплексі. У цьому і буде запорука успіху.

Як застосовуватиметься принцип невідворотності покарання до російських найманців та інших військових? Чи будуть покарані українські громадяни, які отримали російський паспорт на окупованих територіях? Де можуть судити вище керівництво Росії за воєнні злочини і злочини проти людяності? Про це читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора України Гюндузом Мамедовим. Першу частину інтерв'ю ви можете прочитати тут.