UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд загальмував передачу справи Татарова з НАБУ до СБУ

Держбюро розслідувань має повернути рішення суду першої інстанції до Апеляційної палати ВАКС.

Апеляційна палата ВАКС призупинила передачу справи заступника голови Офісу президента України Олега Татарова з НАБУ до іншого органу досудового розслідування до розгляду цього питання палатою, повідомляє пресслужба бюро.

Зазначимо, заступник Андрія Єрмака є підозрюваним у справі про квартири Національної гвардії.

Крім того, за рішенням суду Державне бюро розслідувань має надати до Апеляційної палати ВАКС рішення Печерського районного суду Києва щодо передачі справи Татарова. Передача має відбутись не пізніше 13:00 середи, 10 лютого.

«[Рішення] слідчі ДБР витребували нібито під приводом розслідування дій генерального прокурора з незаконної зміни прокурорів САП у провадженні НАБУ і тим самим заблокували розгляд апеляційної скарги у законний спосіб – в АП ВАКС», - додали у бюро.

Апеляційна палата ВАКС зупинила рішення Печерського райсуду столиці про передачу справи за підозрою заступника Керівника...

Опубликовано НАБУ Четверг, 4 февраля 2021 г.

Читайте також: ОГП штучно створює підстави для виведення справи Татарова із підслідності антикорупційних органів – НАБУ

Наприкінці грудня головний фігурант «квартирної справи», колишній народний депутат і голова корпорації «Укрбуд» Максим Микитась звернувся до генпрокурори Ірини Венедіктової з клопотанням про повернення справи в бюро. Директор НАБУ Артем Ситник клопотав про те саме в СБ України.

24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України. Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог.

У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування.  В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.