UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справою «Роттердам+» має займатися новий глава САП – Венедіктова

За словами генпрокурорки, ця справа виключно антикорупційної інфраструктури.

Очільниця Офісу генпрокурора України Ірина Венедіктова вважає, що справою "Роттердам+" має займатися безпосередньо новий очільник прокуратури САП. Про це вона заявила під час виступу у Верховній Раді у четвер, 18 лютого. 

"Справа «Роттердам+» розслідується детективами НАБУ під керівництвом прокурорів САП. Я дуже поважаю антикорупційну інфраструктуру, дуже поважаю їхню незалежність, але [...] я вважаю, що цією справою повинен займатися безпосередньо новий очільник прокуратури САП, який зможе передивитися матеріали, передивитися процесуальні рішення і зрозуміти, як правильно діяти і як правильно формувати групу", - сказала генпрокурорка. 

За її словами, ВАКС двічі відповів на питання, наскільки можна змінювати групу.

"І ВАКС у цьому визначився. Тому я не хочу жодним чином впливати, з одного боку. А з іншого – нести потім відповідальність за ті вироки, які може прийняти суд у цій справі. Це справа виключно антикорупційної інфраструктури", - підсумувала Венедіктова. 

Читайте також: НАБУ просить Венедіктову змінити процесуального керівника у справі "Роттердам+"

Наприкінці січня 2021 року повідомлялося про те, що САП вкотре поновила справу "Роттердам+" і замінила прокурора Віталія Пономаренка. Однак він залишився старшим групи прокурорів, що може змінити тільки повноправний керівник САП, генеральний прокурор або виконуючий його обов'язки.

При цьому Венедіктова анонсувала проведення щодо Пономаренка службової перевірки. Генпрокурорка також пообіцяла "забезпечити справедливе дослідження всіх без винятку обставин, пов'язаних з розслідуванням справи і забезпеченням процесуального провадження".

Як писало ZN.UA, за результатами досудового розслідування НАБУ, нас з вами обкрадали з весни 2016- го по літо 2019 ріка за допомогою формули "Роттердам +", завдавши збитків на 39 мільярдів гривень. Гроші можна повернути, але робити це повинні або Денис Шмигаль, або Ірина Венедіктова, подавши від імені держави позов проти ДТЕК, що вже виглядає як фантастичний сценарій. А з урахуванням того, в якій кількості в медіа множаться "експертні заяви", що при "Роттердамі" було краще і дешевше", малоймовірним стає навіть стриманий сценарій, при якому відповідальність за злочин понесуть хоча б рядові виконавці. Детальніше читайте в матеріалі Юлії Самаєвої  "Убити дракона".

В інтерв'ю редакторці відділу політики ZN.UA Інні Ведерніковій директор НАБУ Артем Ситник підкреслив що справу "Ротердам +" вже давно мали передати в суд, але в силу не зовсім адекватних дій прокурора,  і позиції генпрокурора Венедіктової, заблоковано. При цьому в ОГП заявили, що в НАБУ відбуваються спроби приховати неефективне досудове розслідування, перекладаючи звинувачення на прокурорів САП і ОГП.

Про те, як прокуратура захищає наші з вами інтереси у справі про завдання державі збитків на 39 млрд грн, читайте в колонці Сергія Жилича За яку команду грає прокуратура?