UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шевченківський райсуд суд сьогодні розгляне скаргу на підозру Татарова – ЦПК

Скаргу розглядатиме Володимир Бугіль, який раніше отримав висновок про недоброчесність від Громадської ради доброчесності.

Шевченківський райсуд Києва 23 лютого розгляне скаргу на підозру, оголошену Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою заступнику голови ОПУ Олегу Татарову, повідомили в “Центрі протидії корупції”. При цьому в ЦПК зазначили, що подібні справи може розглядати лише Вищий антикорупційний суд.

"У вівторок, 23 лютого у Шевченківському районному суді Києва призначено судове засідання, на якому заступник керівника Офісу президента Олег Татаров спробує скасувати свою підозру”, - йдеться у повідомленні.

Засідання призначене на 14:30. Слідчий суддя у справі Володимир Бугіль.

У ЦПК нагадали, що у грудні прокурори САП оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабара в інтересах ексдепутата Максима Микитася

“Відповідно до кримінального процесуального кодексу (стаття 33-1), такі справи розглядає виключно Вищий антикорупційний суд. А тому Шевченківський райсуд не має повноважень на цей розгляд. Він буде незаконним, як і будь-яке рішення суду”, - додали у ЦПК.

У “Центрі протидії корупції” звернули увагу на слідчого суддю – Володимира Бугіля, який отримав висновок про недоброчесність від Громадської ради доброчесності. Раніше він давав дозволи на обшуки в помешканнях активістів Євромайдану та арештував учасника Революції Гідності.

Також за даними ЦПК, тимчасова слідча комісія встановила у діях Бугіля порушення присяги та рекомендувала його звільнити. Однак Вища рада юстиції, яка зараз є Вищою радою правосуддя, його “відмазала”. 

“Доповідачем у цій справі був член ВРЮ Павло Гречківський (зараз він член ВРП). Суддя Бугіль пізніше віддячив йому, коли з порушенням правил самовідводу розглядав у колегії справу про хабар у 500 млн доларів. Одним із обвинувачених у ній був той самий Павло Гречківський, якого суддя із колегами успішно виправдав”, - додали в ЦПК.

Крім того, саме Бугіль відправив активіста Сергія Стерненка під домашній арешт, постанову про який неможливо було виконати. Адже згідно з рішенням суду, Стерненко всі 60 діб мав перебувати за адресою військової частини, де колись служив батько активіста.

Читайте також: Схеми: Янукович нагородив Татарова в розпал Євромайдану

Нагадаємо, у грудні журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на “аналогічні” на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності?” у ZN.UA.