UA / RU
Підтримати ZN.ua

Секретар РНБО допустив, що судді КСУ вийшли за межі своїх повноважень

На думку Данилова, судді не повинні приймати рішення щодо самих себе.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов назвав рішення Конституційного суду про скасування антикорупційної реформи «політично неприпустимим». Він висловив упевненість, що судді не повинні виносити рішення, які стосуються безпосередньо їх самих, а також не виключив, що вони перевищили повноваження.

«Деякі рішення КСУ, на наш погляд, можуть виходити, перш за все, за їхні повноваження. Тому що не можуть судді самі собі робити певні преференції», - заявив Данвлов в ефірі «Радіо Свобода» у п'ятницю, 30 жовтня.

«Ті рішення, які приймає Конституційний суд щодо самого себе, не можуть бути обгрунтовані юридично. Не можуть вони самі собі скасовувати заповнення декларацій, звіти перед суспільством. Вони не можуть це робити. Це політично неприпустимі речі. І тоді вони взагалі, скажімо так, вище Бога», - підкреслив він.

Данілов нагадав, що згідно з Конституцією всі громадяни України мають рівні права.

«Чомусь судді Конституційного суду вирішують, що вони «рівніші», - обурився секретар РНБО.

Данилов також не виключив, що до вирішення КСУ можуть бути причетні агенти впливу РФ і Кремль безпосередньо.

Читайте також: Основу для скандального рішення КСУ ще в 2019-му році заклав його колишній голова Шевчук

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.