UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков: на рішення КСУ буде реакція Ради і президента

У Верховній Раді допрацюють антикорупційне законодавство з урахуванням позиції КСУ.

Рішення Конституційного суду України про визнання неконституційними окремих положень закону про запобігання корупції і кримінальної відповідальності за недостовірне декларування оперативно відреагують Верховна Рада і президент.

В даний час у Верховній Раді допрацюють антикорупційне законодавство з урахуванням позиції КСУ, заявив в ході робочого візиту до Німеччини спікер ВРУ Дмитро Разумков.

Також він заявив, що тиск неприпустимо на будь-яку з гілок влади.

"Якщо ми виходимо з антикорупційної реформи, вона більш ніж важлива для держави... Ви бачите реакцію наших іноземних партнерів. Вона, м'яко кажучи, досить серйозна. І ті досягнення, які були зроблені протягом декількох років... я говорю і про НАБУ, і про САП, і про Вищу антикорупційному суді - це все маленькі, але важливі кроки в боротьбі з корупцією ", - зазначив Разумков.

Разумков висловив думку, які можуть бути наслідки рішення КСУ.

"Я впевнений, що досить швидко буде реакція з боку парламенту і президента. І ми будемо на законодавчому рівні допрацьовувати ті механізми, які є на сьогодні, для того, щоб система продовжувала працювати", - додав Разумков.

Раніше президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання РНБО в зв'язку зі скандальним рішенням Конституційного суду.

Президент Володимир Зеленський очікує від суддів Конституційного суду пояснень про причини, за якими КСУ прийняв останні спірні резонансні рішення, заявив радник глави Офісу глави держави Михайло Подоляк. Йдеться про рішення, яким КСУ визнав неконституційними ряд положень закону "Про протидію корупції".

Рішення Конституційного суду України про скасування ключових антикорупційних повноважень НАПКА, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму, йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишин.

При цьому Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов заявив, що рішення певних органів державної влади становлять загрозу національній безпеці України.

"Рішення певних органів державної влади носять антидержавний і антиконституційний характер. Вважаю, що їх окремі рішення становлять загрозу національній безпеці України", - написав Данилов.

При цьому секретар РНБО не конкретизував, про які саме рішення і яких саме органах влади йдеться.

Конституційний суд України, скасувавши більшу частину антикорупційної реформи, задовольнив примха деяких народних депутатів. Крім того КСУ просто знищив своїм рішенням Національне агентство по запобіганню корупції і електронне декларування чиновників.

Про це йдеться в заяві Transparency International Ukraine.

КС, як відзначають в TIU, прийняв це рішення, незважаючи на те, що народні депутати - автори подання - в обгрунтування поклали "маніпулятивні затвердження, істотно спотворювали сенс, і вибірково посилалися на законодавство".

В організації підкреслюють, що КСУ знадобилася всього лише тиждень, щоб "всебічно досліджувати" науково-експертні позиції і пояснення від ряду інститутів і експертів.

Найбільш скептично налаштовані до діяльності команди Зеленського знову отримали причину для підтвердження своїх очікувань. Конституційний суд України (КСУ) вкотре «пройшовся» по антикорупційної інфраструктурі. Детальніше в матеріалі "Антикорупційний постріл в ногу Зеленського".