UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков очікує президентське вето на закон про відновлення роботи ВККС

За словами спікера, під час розгляду законопроєкту в другому читанні депутати ухвалили дві правки, що суперечать одна одній.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про те, що очікує від президента Володимира Зеленського вето на закон №3711-д про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, передає «Інтерфакс-Україна». Голова парламенту відзначив, що статті закону про вагу голосу міжнародних експертів є суперечливими.

«Наразі в законі ми маємо колізію, коли дві ці норми абсолютно по-різному можна трактувати: або посилення ролі міжнародних експертів, або зменшення. Згідно з чинним Регламентом Верховної Ради та Конституції, на рівні парламенту виправити вже ухвалений законопроєкт не передбачається можливим, тому є велика ймовірність, що президент заветує через це технічне питання і він (законопроєкт) буде повернутий із вето президента до Верховної Ради. Якщо це станеться, то наступного пленарного тижня (з 13 до 16 липня – ред.) у стінах парламенту усунемо всі неточності», - заявив Разумков під час брифінгу у п'ятницю.

За його словами, вказана колізія в ухваленому законі виникла через ухвалення двох взаємовиключних правок.

«Справді є прогалини, тому що коли була проголосована 453-тя поправка, якщо я не помиляюся, вона була врахована, і вона збільшила вплив міжнародних експертів на ухвалення рішень. Після цього була проголосована поправка, якщо не помиляюся, 409-та, і вона була також підтверджена. Це сталося пізніше», - пояснив Разумков.

Читайте також: Зеленський заявив, що йому не терпиться підписати закон про перезавантаження ВККС

29 червня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3711-д «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України». При розгляді закону про ВККС у другому читанні депутати прислухалися до зауважень Венеційської комісії та схвалили поправку №453. Згідно з нею, перший склад Конкурсної комісії з питань доброчесності, яка обиратиме членів для ВККС, розпочинає роботу за умови призначення щонайменше чотирьох її членів. З них двоє будуть запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, які останні п’ять років надають Україні технічну допомогу у сфері судової реформи або запобігання й протидії корупції.

У парламенті зареєстрували два проєкти постанови про скасування ухвалення закону щодо ВККС. Однак, жоден із документів не набрав достатньо голосів. Проваливши голосування за проєкти постанов, парламент розблокував підписання закону.

Детальніше про причини блокування судової реформи, внутрішню фронду і найближчі ключові голосування в парламенті читайте в інтерв’ю з Андрієм Костіним, з яким поспілкувалася Інна Ведернікова.