UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада створила ТСК щодо розслідування порушення прав дитини під час деінституціалізації

Більшість членів ТСК зі "Слуги народу".

Верховна Рада створила ТСК з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг. Проєкт постанови №5006 підтримали 352 народні депутати. 

До складу тимчасової слідчої комісії  ввійшли:

Основними завданнями ТСК визначено: 

Читайте також: У ЮНІСЕФ закликали продовжити в Україні реформу деінституціалізації відповідно до Національної стратегії

Раніше міжнародні та українські громадські організації висловили стурбованість через проєкт розпорядження уряду “Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017─2026 роки”. Документ передбачає виключення з Нацстратегії заклади спеціальної загальної середньої освіти, заклади спеціалізованої освіти, ліцеїв із цілодобовим перебуванням дитини. Також документ пропонує відкласти припинення влаштування дітей до будинків дитини до 2026 року. Реалізація проєкту розпорядження практично припинить реформу деінституціалізації. 

За словами директорки регіонального офісу МБО “Надія і житло для дітей” Галини Постолюк, у разі реалізації розпорядження число закладів інституційного догляду та дітей у них  не потрібно буде скорочувати. Вона пояснила, що з часу ухвалення Стратегії цього й так ніхто не робив, а тепер це й не вимагатиметься.

У 2014 році Світовий банк в рамках проєкту "Модернізація соціальних послуг" надав Україні позику на 300 млн доларів. Одним із компонентів проєкту стала деінституціалізація (ДІ). Загалом, кошти мали піти на підтримку уразливих верств населення, але їх переважно ”проїли”, майже не змінивши перспектив соціальної системи країни. В Україні так і не створили основу, на яку має нарощуватися вся система соціальної підтримки населення. Детальніше читайте у статті Алли КотлярВічний кредит”.