У ЮНІСЕФ закликали продовжити в Україні реформу деінституціалізації відповідно до Національної стратегії

Поділитися
Також у ЮНІСЕФ наполягають на необхідності розвивати соціальні послуги у громадах, інклюзивну освіту, альтернативні сімейні форми виховання, щоб попередити потрапляння дітей в інтернати чи будинки дитини. 

У ЮНІСЕФ висловили глибоку стурбованість запропонованими поправками до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Так, у міжнародній організації вважають, що проект розпорядження Кабміну, у якому прописані зміни до Нацстратегії, несе загрози для продовження реформи деінституціалізації та обмежує права десятків тисяч дітей в Україні, йдеться в заяві ЮНІСЕФ.

Число дітей, які проживають в інтернатних закладах України, є одним з найвищих у світі й найвищим у Європі, а тому критично важливо комплексно впровадити в країні реформу деінституціалізації, вважають в комітеті ООН з прав дитини.

"Велика кількість українських дітей виховуються в інтернатах через бідність їхніх сімей, інвалідність, жорстоке поводження з ними або недогляд, а також унаслідок відсутності доступу до якісної спеціальної чи інклюзивної освіти або обмеженого доступу до медичних, соціальних та інших послуг у межах підтримки сім'ї у їхніх громадах", - пояснюють фахівці.

Зазначається, що поправки, які запропоновано внести до Нацстратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей можуть призвести до:

  • негативних наслідків інституціоналізації для подальшого зростання та розвитку дітей, особливо дітей молодшого віку;
  • позбавлення багатьох дітей із вразливих сімей та дітей з інвалідністю шансу зростати в люблячій і турботливій родині або шансу на возз'єднання сім'ї (якщо це не суперечить найкращим інтересам дитини);
  • соціальної ізоляції і проблем із адаптацією дитини після залишення інтернату;
  • продовження дискримінації та ізоляції дітей на підставі їхніх вразливості, інвалідності чи потреб у спеціальній освіті. 

“Кожна дитина має право на родину і на соціалізацію, без якої розвиток і майбутнє дитини опиняються під загрозою. Перебування в інституції позбавляє дітей можливості сповна розвинути свій потенціал — особливо, якщо йдеться про дітей із вразливих сімей чи дітей із інвалідністю. Найкращим рішенням завжди має бути виховання дитини в сім’ї, яка підтримує, любить і надихає її. Обов’язок уряду — підтримати сім’ї, щоб вони мали змогу піклуватися про своїх дітей”, заявила голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лотта Сильвандер.

У ЮНІСЕФ також нагадали, що жодна дитина чи родина, у якій вона зростає, не мають відмовлятися від сімейних зв'язків для того, щоб уникнути бідності або отримати комплексне, своєчасне та якісне медичне обслуговування, освіту чи іншу допомогу.

У міжнародній організації наголосили, що продовжать надавати Уряду підтримку, аби кожна дитина могла виховуватися в родині чи у близькому до сімейного оточенні.

Нагадаємо, 16 січня 2021 року Міністерство соціальної політики України винесло на громадське обговорення розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки». Обговорення триватиме до 16 лютого 2021 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі