UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада розгляне розкритикований експертами законопроєкт №3711-д про ВККС: онлайн

Також депутати заслухають звіт про роботу ДБР.

Під час засідання 3 березня Верховна Рада заслухає звіт про роботу Державного бюро розслідувань. Про це йдеться у порядку денному парламенту.

У першому читанні парламент розгляне проєкт закону №4201 “Про обчислення часу в Україні”. Зареєстровано також альтернативний документ.

Повторно у першому читанні народні депутати розглянуть законопроєкт №3711-д “Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”.

Крім того, за основу Рада розгляне проєкт закону №4225 “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища”.

У порядку денному йдеться про розгляд за основу законопроєкту №4048 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини”.

Народні депутати також розглянуть проєкт закону №4049 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини”.

За основу парламент розгляне законопроєкт №4351 “Про внесення змiн до Закону України “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор”.

У другому читанні Верховна Рада розгляне проєкт закону №3048 “Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо встановлення альтернативної підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”.

Читайте також: Рада ухвалила за основу законопроєкт щодо розвитку інституту старост

Нагадаємо, у червні минулого року президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3711 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування". Він визначив документ як невідкладний.

У жовтні Венеціанська комісія затвердила звіт щодо законопроєкту та деяких інших законів, яким визначено важливі аспекти діяльності Верховного суду та органів судового врядування. Загалом, Венеціанка підтримала необхідність швидкого запуску ВККС, але зазначила, що проєкт №3711 треба суттєво доопрацювати.

Профільний комітет Ради зобов'язався врахувати рекомендації Венеціанської комісії. Однак, за час зимових свят члени комітету з питань правової політики змінили редакцію законопроєкту №3711, який передбачає перезапуск Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС). Зокрема, народні депутати звели нанівець роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС. Натомість парламентарії передали всю владу нереформованій Вищій раді правосуддя.

25 січня поточного року посли країн G7 опублікували дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Однак, попри традиційну занепокоєність дипломатичних представників провідних країн світу, документ має і відмінності, які раніше не зустрічалися в подібних документах. Доопрацьований документ також розкритикували експерти з Євросоюзу та США.

У своїй статті для ZN.UA Роман Куйбіда зазначив, що насправді законопроєктом №3711-д хочуть законсервувати проблему залежності суддів та сформувати ВККС у “ручному” режимі. Детальніше читайте у статті “Такий зручний ручний суд”.