UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада хоче законодавчо закріпити відсутність зобов'язання адвокатів подавати е-декларації

Парламент ухвалив за основу відповідний законопроєкт.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3602 “Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”. Документ підтримали 303 народні депутати.

“Проєкт Закону розроблено з метою забезпечення конституційних гарантій незалежності адвокатури та усунення невизначеності стосовно наявності чи відсутності обов’язків у членів органів адвокатського самоврядування щодо заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Зокрема, документ передбачає, що члени органів адвокатського самоврядування не зобов’язані заповнювати та подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Читайте також: У НАЗК роз'яснили, як вказувати подарунки в е-деклараціях

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської “Опозиційної платформи - За життя” щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень НАЗК. При цьому відновлення кримінальної відповідальності новим законом не повернуло ситуацію в початкову точку.

Чому після удару Конституційного суду і “повернення” повноважень Національному агентству по запобіганню корупції (НАЗК) чиновникам легше приховати доходи і заплатити штраф, ніж показати активи? Чи потрібно відкривати порядки декларування працівників спецслужб? Хто заблокував можливість моніторингу способу життя суддів? Чому депутати не повертають відповідальність суддів за завідомо неправосудні рішення? Хто в парламенті прийняв викривачів за “стукачів”? Як зламати політичну корупцію і допомогти партіям піти з-під впливу олігархів?

Про це та багато іншого читайте в другій частині інтерв'ю Інни Ведернікової з главою НАЗК Олександром Новіковим. Перша частина інтерв'ю з Олександром Новіковим тут.