У разі порушення Росією і бойовиками мінських угод і переходу до активних наступальних дій, влада зможе захистити Україну від агресії, заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю 5 каналу.
"Якщо буде зірвано режим припинення вогню, якщо буде організован широкомасштабний наступ, якщо будуть проведені "вибори" в "ДНР"/"ЛНР", - це все означатиме, що Росія відмовилася від тих зобов'язань, які вона взяла на себе, коли поставила підпис президента РФ під мінськими угодами", - заявив Порошенко.
"Тому ми повинні діяти ефективно, щоб захиститися. Ми маємо достатньо сил, щоб зупинити агресора, за рік ми побудували армію ... Росія тричі подумає, перш, ніж переходити "червоні лінії", тричі подумає, перш ніж порушувати домовленості ... Наші міжнародні партнери готові нас підтримати. "Червоні лінії" і "план Б" - це те, над чим я посилено працюю, не залишаючи надії, що все-таки ми виконаєм "Мінськ" і повернемо українські території під український суверенітет", - зазначив Порошенко.
Порошенко також підкреслив, що у випадку проведення "виборів" (які бойовики запланували на жовтень 2015 року), Україна буде домовлятися, "і ми домовимося з міжнародною коаліцією щодо розширення, поглиблення і продовження санкцій".
При цьому президент заявив про ефективності та результативності санкцій проти Росії з боку США і ЄС.
"В Росії - падіння ВВП, падіння цін на нафту, серйозне скорочення соціальних виплат ... Це все - плата за війну", - зазначив Порошенко.
Перед цим Порошенко також озвучив три сценарії для Донбасу: виконання мінських угод івідновлення українського суверенітету та влади; відділення Донбасу від української території; військове звільнення територій і "похід на Москву".
Напередодні Порошенко заявив, що минулий тиждень став першим, коли згідно з Мінським домовленостями припинення вогню запрацювало.
Це стало можливим після того, як контактна група в кінці серпня в Мінську домовилася про припинення вогню з 1 вересня. У штабі АТО повідомляли, що повністю обстріли не припинилися, проте бойовики припинили системний вогонь по позиціям українських військ.
У той же час Тетяна Силіна у статті для DT.UA констатує, що незважаючи на те, щоз усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не планує, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація, як і раніше, у глухому куті, то що ж відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, а й перевиконав Мінські угоди.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери чітко дають зрозуміти: їм хотілося б, аби закон "Про особливий порядок…" почав діяти (хоча б частково) вже тепер, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
Докладніше читайте в статті Мінська халабуда Тетяни Силіної у статті для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".