ВВП Росії у другому кварталі скоротився на 4,6%

Поділитися
ВВП Росії у другому кварталі скоротився на 4,6% Девальвація викликала стрибок інфляції в Росії до 15,6% у липні і скорочення купівельної спроможності на 43% порівняно з 2014 роком
Скорочення ВВП РФ у другому кварталі прискорилося більш ніж у два рази в порівнянні з першим кварталом.

Росстат повідомив, що в другому кварталі 2015 року обсяг ВВП 3 скоротився на 4,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це найгірший показник з часів рецесії 2009 року.

Скорочення ВВП РФ у другому кварталі прискорилося більш ніж у два рази в порівнянні з першим кварталом, коли воно склало 2,2% в річному обчисленні. Воно також виявилося сильнішим, ніж прогнозувало міністерство економіки РФ, яке чекало скорочення в 4,4%.

Крім цього, девальвація викликала стрибок інфляції в Росії до 15,6% у липні і скорочення купівельної спроможності на 43% порівняно з 2014 роком.

Однією з головних причин руйнівних змін в економіці РФ є ціни на нафту, які за останній рік впали приблизно в два рази і лише за останні шість тижнів знизилися на 20%. Продажу нафти і газу складають близько половини доходів бюджету Росії.

Читайте також: Децентралізація: звіряємо годинник

Російська економіка опинилася в серйозній скруті після того, як ціна на нафту Brent впала нижче 50 доларів за барель, а слідом за нею подешевшав і газ на ринку Європи. Видобуток нафти і газу забезпечує чверть ВВП у цьому році, хоча два роки тому цей показник сягав третини. Продаж енергоносіїв становить 68% російського експорту. А доходи від їх реалізації наповнює на половину російський держбюджет, з якого фінансується весь державний сектор.

Видання Financial Times писало, що економічні обмеження Заходу теж впливають на Росію, зокрема американські санкції змушують російських олігархів реорганізовувати активи. Такий крок, швидше за все, ще більше ізолює олігархів від глобальних ринків. Крім того, як вважає редакція видання, це сигнал того, що США готуються до довгострокового продовження санкцій.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС продовжив санкції проти Росії до кінця січня 2016 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі