Найбільш прийнятний варіант розвитку подій у Донбасі - це відновлення українського суверенітету та влади на непідконтрольних територіях на сході України, заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю 5 каналу.
"Є три варіанти, три сценарію розвитку подій. Сценарій перший - радикальний наступ Збройних сил, військове звільнення територій і похід на Москву", - сказав президент.
Другим варіантом глава держави назвав відділення Донбасу від української території.
"Позиція друга - побудувати стіну, віддати частину територій "проживемо без Донбасу". Можливий такий варіант? Можливий. Але я як президент Україною торгувати не буду... Нікому і клаптика української землі я не віддам", - сказав президент.
Третій шлях розвитку ситуації в Донбасі, за словами Порошенка, - це виконання мінських угод.
"І є третій шлях - забезпечення відновлення українського суверенітету української влади на цих територіях. Цей шлях називається - мінські домовленості", - сказав президент.
Напередодні Петро Порошенко заявив, що минулий тиждень став першим, коли припинення вогню згідно з Мінськими домовленостями запрацювало.
Це стало можливим після того, як наприкінці серпня контактна група в Мінські домовилася про припинення вогню з 1 вересня. Після цього, як повідомили у штабі АТО, обстріли не припинились взагалі, однак бойовики припинили системний вогонь по позиціям українських військ.
У той же час Тетяна Силіна у статті для DT.UA констатує, що незважаючи на те, щоз усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не планує, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація, як і раніше, у глухому куті, то що ж відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, а й перевиконав Мінські угоди.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери чітко дають зрозуміти: їм хотілося б, аби закон "Про особливий порядок…" почав діяти (хоча б частково) вже тепер, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.
Докладніше читайте в статті Мінська халабуда Тетяни Силіної у статті для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".