UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Плівки Вовка»: НАБУ завершило розслідування і відкрило матеріали справи ОАСК

Зараз 11 підозрюваним відкриті матеріали слідства для ознайомлення

Національне антикорупційне бюро 17 березня завершило слідство у справі про зловживання в Окружному адміністративному суді Києва, а підозрюваним відкриті матеріали слідства для ознайомлення перед направленням обвинувального акта до суду.

Як повідомляє пресслужба НАБУ, зараз 11 підозрюваним, серед яких голова ОАСК Павло Вовк, заступники голови ОАСК, судді ОАСК, а також голова Державної судової адміністрації України та ще 2 адвокати, відкриті матеріали слідства для ознайомлення.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи НАБУ наполягали на необхідності продовження термінів розслідування, які завершувалися 17 березня 2021, оскільки в рамках справи ще не надійшли результати експертиз, а необхідні слідчі (процесуальні) дії не здійснені в повному обсязі.

У НАБУ відзначають, що підозрювані, зокрема голова ОАСК Вовк, перешкоджали завершенню розслідування, ухиляючись від органу досудового розслідування і порушуючи процесуальні обов'язки.

Нагадаємо, 17 березня суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк відмовився продовжувати терміни розслідування по «справі ОАСК» (також відоме як справа «плівок Вовка»).

Раніше суддя Біцюк також ухвалював суперечливі рішення: про відмову у примусовому приводі очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і відмову продовжити термін розслідування

Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.

Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» на сайті ZN.UA.