Названа офіційна причина смерті радника міського голови Херсона Катерини Гандзюк. Про це повідомляється на сторінці громадської кампанії "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook.
"Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням хімічної речовини з метою вбивства чи нанесення ушкоджень", - йдеться в повідомленні.
Також повідомляється, що посередник між виконавцями злочину і замовником - Ігор Павловський, помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука - відразу після затримання "банди Торбіна" був готовий здати замовника нападу на Гандзюк, проте зміг домовитися з керівництвом МВС і ГПУ.
"Ми знаємо весь ланцюг від виконавців, організаторів, посередників до замовників. Ми знаємо, за що саме її вбили. У МВС і ГПУ все теж знають. Посередник між виконавцями злочину і замовником - Ігор Павловський. Павловський був готовий здати Замовника. Відразу після арешту банди виконавців, Павловський чекав зі своїм адвокатом на арешт. Але арештовувати вищі ланки замовних вбивств не в традиціях нашого МВС і ГПУ. Павловський домовився. Павловський на волі", - повідомляється на сторінці.
Нардеп від БПП Микола Паламарчук заперечує свою причетність до нападу на Катерину Гандзюк.
"Я нічого не знаю ані про гроші, які, за поширеною в ЗМІ інформацією, мій помічник Ігор Павловський ймовірно комусь передавав, ані кому ці гроші були призначені. Чи мав я відносини з Катериною Гандзюк - не мав. Чи був у мене мотив бажати їй зла - ні, не було. Чи засуджую я цей злочин - звичайно так! Я точно знаю, що не маю до цієї ситуації ніякого відношення", - цитує його слова прес-служба партії.
Зазначимо, сьогодні громадські активісти звинуватили МВС і міністра Арсена Авакова у навмисному приховуванні замовників вбивства Гандзюк, оскільки це може мати серйозні політичні наслідки.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада в київській лікарні.
Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "закінчене умисне вбивство". Голова Національної поліції Сергій Князєв висловив сподівання, що після цього підозрювані все ж назвуть замовника злочину. Крім цього, він озвучив терміни, які загрожують виконавцям, якщо їх провина буде доведена.
31 липня Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Постраждалу шпиталізували з хімічними опіками 40% тіла.
Поліція кваліфікувала напад на активістку як "хуліганство", але пізніше перекваліфікувала на "умисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" і "замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю".
3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко передав розслідування справи в Службу безпеки України. У Гандзюк – давній конфлікт з керівництвом херсонської поліції, яке вона звинувачувала у хабарництві.
У той самий день поліція відзвітувала про затримання підозрюваного в нападі на Гандзюк – раніше судимого жителя Херсона Миколу Новікова. Суд заарештував його на 60 діб без права внесення застави. Потерпіла та свідки Новікова не впізнали. 22 серпня прокуратура відмовилася від висунутої йому підозри, Новікова звільнили з-під варти.
У другій половині серпня поліція затримала ще п'ятьох підозрюваних. За версією слідства, Володимир Васянович повинен був подати сигнал про те, що Гандзюк вийшла з під'їзду. Микита Грабчук – облити її кислотою, попередньо купленою Віктором Горбуновим. Водієм групи був В'ячеслав Вишневський. На Сергія Торбіна як на організатора замаху вказали інші члени групи. Усі підозрювані брали участь в АТО (нині ООС) в складі добровольчих підрозділів.
Чотирьох з п'яти підозрюваних відправили в СІЗО без права внесення застави. Усі підозрювані, крім Торбіна, дали свідчення.